07.08.2015

У травні поточного року затверджений так званий «єдиний бойовий комплект», який призначений для всіх військовослужбовців Збройних Сил України незалежно від військових звань.

Про це сьогодні, 6 серпня, повідомив на брифінгу в Будинку Уряду керівник робочої групи з питань удосконалення системи матеріального забезпечення при Міністерстві оборони та Генеральному штабі Збройних Сил України Костянтин Лєснік.

За його словами, комплект складається із літньої форми одягу, модульної системи захисту та модульної розвантажувальної системи для застосування військовослужбовцями різних родів військ та спеціальностей. Загалом комплект включатиме близько 70 предметів.

– Існуючі в Україні технічні умови для військового одягу та спорядження за останні 23 роки не змінювалися. Ми за короткий проміжок часу створили базу «єдиного бойового комплекту». «Це зручно та комфортно», – наголосив Костянтин Лєснік, підкресливши, що створено близько 20 технічних умов та специфікацій, які дозволяють усім виробникам прозоро брати участь у торгах.

Як додав Костянтин Лєснік, цього місяця планується завершити роботу над створенням зимового комплекту.

«Вже є робочі зразки, зараз триває робота над створенням технічних умов. Паралельно триває робота з виробниками, адже вводяться сучасні технології, матеріали, які раніше не використовувалися. Підприємствам потрібно дати можливість підготуватися до нових умов роботи, щоб вони швидше взяли участь у процедурах закупівель», – зазначив він.

Своєю чергою, голова Комітету конкурсних торгів Міністерства оборони України Олег Свірко повідомив, що пам’ятаючи про помилки минулого року, оборонне відомства з весни працює над питанням забезпечення особового складу теплою формою.

«Укладено угод з терміном виконання до 30 вересня: на теплу білизну – майже на 180 тисяч штук, на куртки утеплені – на 214 тисяч штук, на штани утеплені – на 124 тисячі штук», – повідомив Олег Свірко.

За його словами, розпочалася робота щодо створення запасів форми.

«Вперше починаємо закладати на зберігання зимову форму. Загалом до середини осені плануємо створити необхідні запаси майже по всім критичним позиціям», – зазначив він.