07.08.2015

Сьогодні, 6 серпня, університети оприлюднюють списки абітурієнтів,  рекомендованих до зарахування. Про це заявила Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун на брифінгу в Будинку Уряду, 6 серпня.

«Абітурієнти бачать свої результати, куди вони потрапляють на місця державного замовлення», - зазначила Перший заступник Міністра.

Інна Совсун нагадала, що в цьому році діє «централізована система надання рекомендацій, тобто через єдину державну електронну базу з питань освіти формується загальний список і абітурієнтам пропонується одне місце державного замовлення за найвищим з доступних для них пріоритетів». Тобто змінено модель попередніх років, коли абітурієнти могли отримати кілька пропозицій за держзамовленням і обирати одне з них. Це викликало плутанину, деякі місця дозаповнювалися в «хаотичному порядку». Цього року абітурієнти при подачі документів самі визначали пріоритети серед вузів та спеціальностей, де б бажали навчатися.

«Модель, яка застосована цього року з розподілу пріоритетністю, була обрана для того, щоб проблеми вступної кампанії, котрі не перший рік фіксували і самі абітурієнти, і громадські спостерігачі, спробувати вирішити і врегулювати, - зазначила Інна Совсун. - І ми раді бачити, що на сьогодні ця модель спрацювала. Абітурієнти змогли отримати свої найкращі рекомендації».

За словами Інни Совсун, абітурієнти задоволені, адже «отримали найкращі пропозиції місць, на які могли претендувати за своїми конкурсними балами».

Тепер до 10 серпня абітурієнти повинні подати оригінали документів туди, куди були рекомендовані на зарахування. 11 серпня університети оприлюднюватимуть списки зарахованих. Після цього до 15 серпня будуть приймати документи від охочих навчатися на контракті.