07.08.2015

Нова редакція закону про державну підтримку сільського господарства передана на погодження в Кабінет Міністрів та може бути зареєстрована в Верховній Раді в найближчий час. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України під час прес-конференції в ІА «Укрінформ».

Він додав, що майже третина положень нової редакції стосується підтримки саме дрібних виробників та сімейних ферм. Головне завдання документу — впровадження в Україні європейської моделі підтримки фермерських господарств. «Ми розраховуємо, що проект буде зареєстрований та підтриманий народними обранцями. На новій законодавчій базі плануємо реалізувати 2 пілотних проекти з підтримки сімейних ферм. Якщо вони покажуть ефективність яз з точки зору виробників, так і з точки зору держави, ми не виключаємо створення єдиної структури на прикладі європейських виплатних агентств. Це дозволить реалізовувати ініціативу системно та в національних масштабах», — сказав Володимир Лапа.

Для збільшення обсягів державної підтримки нова редакція передбачає акумуляцію фінансування з боку державного та місцевих бюджетів, а також донорських коштів. За попередніми оцінками, у разі прийняття законопроекту протягом наступних 10 років буде створено 15 тис. нових фермерських господарств лише у молочній галузі. Для порівняння, на сьогодні за всіма напрямками виробництва в Україні нараховується лише 40 тис. таких господарств. «Опитування дворічної давнини свідчить про те, що близько 10% сільського населення готове розпочинати власний аграрний бізнес. Навіть якщо таку невелику кількість держава зможе охопити, підтримати і підштовхнути, можна без перебільшення сказати, що село буде жити», — додав Володимир Лапа.