07.08.2015

6 серпня в Мінмолодьспорту відбулась зустріч заступника Міністра молоді та спорту Сергія Митрофанського з Координатором програми Волонтери ООН в Україні Войтеком Хледіком.

Волонтери ООН (ВООН) – це програма Організації Об’єднаних Націй, яка сприяє миру і розвитку шляхом поширення волонтерства у всьому світі. На глобальному рівні робота ВООН зосереджена на демократизації управління, охороні здоров’я, соціальній інтеграції та розвитку волонтерської інфраструктури з особливою увагою щодо молоді.

Сергій Митрофанский поінформував про розробку Міністерством молоді та спорту спільно з громадськістю Дорожньої карти реформування молодіжної сфери та нові напрями роботи Міністерства. Окрему увагу було приділено питанню розвитку волонтерства, яке є одним з пріоритетів державної молодіжної політки.

«Наша мета – створити ефективне правове поле та сприятливі умови для розвитку волонтерства в Україні. Ми вбачаємо у волонтерстві великий потенціал розвитку громадянського суспільства та компетенції і навичок молодих людей, які будуть їм необхідні при пошуку першого робочого місця. Саме тому в проекті Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016-2020 рр. ми зазначили один з напрямів роботи розвиток волонтерства. В цьому питанні ми маємо амбітні плани, зокрема щодо створення в Україні Національної волонтерської служби, яка допоможе консолідувати зусилля та створити дієву волонтерську мережу по всій Україні. Однак все це можливо лише при допомозі міжнародних організацій та підтримці суспільства», – зазначив Сергій Митрофанський.

Зі свого боку Войтек Хледік висловив підтримку та готовність надавати допомогу в реалізації реформ, запланованих Міністерством, зокрема в питанні розвитку волонтерства та створення Національної волонтерської служби. «Сподіваємось, що досвід діяльності ВООН в інших країнах допоможе знайти ідеальну формулу успішного розвитку волонтерства в Україні. Я особисто готовий зі своїми знаннями та досвідом долучитись до цього процесу», – відмітив Войтек Хледік.