07.08.2015

Вміст хлоридів у річках Саксагань та Інгулець на Дніпропетровщині перебуває у межах норми. Про це, на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Валерія Вощевського, повідомили у Державному агентстві водних ресурсів України.

Разом із цим, як зазначили в Держводагентстві, забезпечується щоденний моніторинг водогосподарської та гідрологічної ситуації в басейні річки Інгулець.

Нагадаємо, в червні ц.р. на напірному колекторі ДПП «Кривбаспромводопостачання» біля шахти Родіна стався прорив. Внаслідок цієї аварії до річки Саксагань, лівої притоки Інгульця, потрапило понад 700 куб. м. шахтних вод.

Через потрапляння забруднених вод у річку Саксагань на гідрологічному посту на річці Інгулець (с.Андріївка) було зафіксовано збільшення вмісту хлоридів та жорсткості води.

У зв’язку з цим, ДПП «Кривбаспромводопостачання» були короткотерміново збільшені скиди з Карачунівського водосховища до 14 куб.м/c., що дозволило розбавити брудні води до допустимого рівня.

«На черзі – проблема Кривбасу щодо переповнених хвостосховищ водами кар’єрів та шахт. Прошу відповідальні органи розробити пропозиції стосовно системного вирішення цього питання», - наголосив Валерій Вощевський.

Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський дав доручення Мінприроди, МВС, Держекоінспекції, Держводагенству та Дніпропетровській облдержадміністрації встановити винуватців забруднення р. Саксагань, що перетворилась на червоно-бурий потік, терміново вжити відповідних заходів реагування.

Як повідомлялося раніше, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський ініціює модернізацію водного господарства із залученням міжнародної технічної допомоги та інвестицій.