07.08.2015

Європейські Дні Добросусідства між Польщею і Україною нині знову проходять на українсько-польському кордоні. Так, сьогодні на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Грабове» Луцького загону на напрямку сіл Адамчуки Шацького району, що на  Волині, та Збереже Люблінського воєводства Республіки Польща відбулося відкриття заходів, які триватимуть до 9 серпня.

Заходи  відбуваються безпосередньо біля лінії кордону як з української, так і з польської сторони. Для поєднання обох берегів Західного Бугу та створення можливості перетину кордону через річку спеціально для цієї події інженерними підрозділами збройних сил Республіки Польща споруджено понтонний міст, а вже силами органів місцевого самоврядування та прикордонних підрозділів обох країн облаштовано тимчасові пункти пропуску. Таким чином, українці та поляки зможуть у ці дні відвідати один одного та взяти участь у святкових заходах по другу сторону Бугу.

Місце проведення заходу сприяє втіленню в життя ідеї добросусідства та пропагуванню відкритого кордону між ЄС і Україною. Метою проведення Європейських Днів Добросусідства – звернення уваги громадськості на стан кордону, створення простору для розвитку співпраці між країнами, залучення широкого кола громадськості, популяризації української та польської культур. У ці дні організаторами заплановано проведення низки цікавих спортивних та культурно-розважальних заходів. Молодь зможе відстояти свою державу під час транскордонних змагань з велосипедного ралі та пробігу «Полісся», запливу Західним Бугом на байдарках, а в турнірі по футболу до правоохоронних відомств України, Республіки Польща долучиться команда з Республіки Білорусь. Крім цього, сусіди зможуть послухати  виступи українських та польських молодіжних музичних гуртів, відвідати ярмарки, заядлі рибалки позмагаються в удачі під час рибальського турніру. Також продовж цих днів пройдуть різнопланові господарські форуми та семінари.

Головним завданням прикордонників під час проведення прикордонного контролю громадян та дотримання прикордонного режиму - забезпечити надійну охорону державного кордону та створити сприятливі умови для перетину кордону громадян.

Перетин українсько-польського державного кордону в районі прикордонного знаку № 1055 в ці дні відбуватиметься згідно із вимогами діючого законодавства обох держав з прикордонних питань. Усіх бажаючих, які захочуть долучитися до заходу, пропускатимуть при наявності дійсного закордонного паспорту та візи, або ж для місцевих жителів в додаток до паспорта - картки малого прикордонного руху. Крім цього, перебування та пересування громадян в прикордонні без перетину кордону повинно бути з документами, що посвідчують особу, тому громадяни повинні дотримуватись правил прикордонного режиму, а при перетині кордону пам’ятати про заборону переміщення товарів поза митним контролем, переміщення небезпечних матеріалів, зброї та наркотичних засобів.