08.08.2015

Про це йшлося на нараді за участю представників Мінінфраструктури, ПАТ «Київський річковий порт», Державної фіскальної служби та Київської міської митниці ДФС щодо можливості відкриття міжнародного річкового пункту пропуску на території ПАТ «Київського річкового порту».

Наразі пропуск суден і розмитнення вантажів здійснюється через міжнародний річковий пункт пропуску в Херсоні. У Міністерстві вважають, що новий пропускний пункт, який базуватиметься в Києві, дозволить збільшити обсяги річкових перевезень вантажів, зокрема, між Україною та Республікою Білорусь. Під час наради представники Мінінфраструктури та ДФС запропонували підтримку та сприяння проекту з метою налагодження на постійній основі оформлення товарів та транспортних засобів.

Голова Наглядової ради ПАТ «Київський річковий порт» Андрій Савчук висловив готовність співпрацювати з відомствами в цьому напрямку. За його словами, порт має прийняти обґрунтоване рішення щодо відкриття пропускного пункту. «Аби почати підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проекту, необхідно ретельно проаналізувати, як відкриття пропускного пункту вплине на динаміку вантажопотоку, що доставлятиметься річковим транспортом з Республіки Білорусь», - зазначив Савчук.

За результатами наради, Державна фіскальна служба і Мінінфраструктури погодилися забезпечити ПАТ «Київський річковий порт» інформацією щодо номенклатури та динаміки потоку вантажів, що надходили з Республіки Білорусь у 2013-2015 роках, а також перспектив зростання вантажопотоку в разі запуску пункту пропуску в Києві. За підсумками опрацювання наданої інформації буде прийнято рішення щодо подальшої перспективи та термінів реалізації проекту.