08.08.2015

«Вітаю громадян Арабської Республіки Єгипет із реалізацією важливого проекту міжнародної торгівлі – відкриттям нового русла Суецького каналу. Важко повірити, що такий масштабний транспортний коридор був побудований у рекордні строки (всього за 1 рік) та зараз являє собою, безперечно, один із зразків інженерного таланту єгипетських майстрів. Впевнений, що його реалізація відкриє нову сторінку історії економічного успіху Єгипту», - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у Facebook.

6 серпня відбулося відкриття нового русла Суецького каналу, довжиною 72 км, шириною 320 м та глибиною 24 м. У будівництві каналу, що тривало 12 місяців взяли участь більш ніж 43 тис. працівників.

За офіційними підрахунками, транзитний час для вантажів у південному напрямку скорочено на 8 годин, а до 2023 року урядом Єгипту передбачається збільшення кількості транзитних суден із 49 до 97 в день.

«Суецький канал – вікно в Африку та на Близький Схід. Переконаний, що нова лінія Суецького каналу забезпечить додаткові можливості для транспортування української аграрної продукції», - наголосив Міністр Олексій Павленко.