09.08.2015

Сьогодні, 8 серпня, у Києві, під головуванням Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака відбувається розширене засідання колегії вітчизняного оборонного відомства.

Генерал-полковник Степан Полторак у вступному слові привітав військових зв’язківців із професійним святом, побажав їм успіхів в почесній справі служіння Батьківщині. Також було оголошено накази про нові призначення на посади керівного складу Міністерства оборони та Збройних Сил.

- Основну увагу у діяльності Міністерства оборони було приділено виконанню завдань Президента України, визначених у щорічному посланні до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2015 році» та заходів Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», - зазначив Міністр оборони України.

Зокрема, схвалено на засідання Уряду проект Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про Воєнну доктрину України (Стратегію воєнної безпеки України)».

- У питаннях реформування Збройних Сил ми не маємо права на помилку. Усі аспекти воєнної реформи мають бути ретельно розраховані та обґрунтовані, - наголосив генерал-полковник Степан Полторак.

Це стосується і створення системи управління, і системи навчання військовослужбовців, і способу комплектування – суто контрактна армія, контрактна армія з резервістами або інший варіант, питань соціального захисту військовослужбовців.

- Перші оперативні розрахунки ми вже маємо. Наразі я очікую від Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міноборони та Генштабу Збройних Сил більш рішучих і наполегливих кроків у питаннях запровадження воєнної реформи та удосконалення системи оборонного планування. Результати консультативно-дорадчої допомоги іноземних радників та напрацювання волонтерських організацій не мають бути відокремленні від процесу оборонного планування та ця робота, в кінцевому рахунку, повинна обов’язково знайти своє відображення у програмних документах реорганізації та розвитку Збройних Сил України, - наголосив керівник оборонного відомства.

Генерал-полковник Степан Полторак підкреслив, що основними причинами існуючих проблем вважає недостатню ефективність роботи окремих керівників Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил, зокрема не спроможність до запровадження інновацій, мотивації підлеглих на досягнення конкретного результату.

- Питання прогнозування та перспективного планування, запровадження системних змін у діяльності не стали пріоритетами окремих керівників, ця кропітка робота підміняється перманентним моніторингом стану справ на визначеній ділянці роботи. Міністерство оборони усвідомлює ризики, пов’язані з таким станом справ. За кожним фактом неналежного виконання обов’язків мною будуть прийняті відповідні рішення, у тому числі і кадрові, - зазначив Міністр оборони.

Генерал-полковник Степан Полторак наголосив й на необхідності забезпечення своєчасного, ефективного та результативного використання виділеного фінансового ресурсу, у тому числі і додаткового, відповідно до пріоритетів Збройних Сил України.

Учасники розширеного засідання колегії розглядають питання стану комплектування Збройних Сил офіцерським складом і роботи щодо вдосконалення його системи підготовки, напрямки удосконалення освітнього процесу у вищих військових навчальних закладах, проблемні питання підготовки військових фахівців та пропозиції щодо підвищення її якості тощо.