09.08.2015

Пошуково-рятувальне судно Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Донбас» 7 серпня здійснило вихід в море з метою проведення ходових випробувань головних та допоміжних механізмів судна і  вдосконалення морського вишколу екіпажу.

Як повідомлялося, 17 квітня 2014 року, після розблокування,  корабель «Донбас» (за кілька тижнів перед тим захоплений і заблокований російськими військовослужбовцями в ході анексії території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя) було переведено до порту Одеси. За період перебування у блокаді, корабель отримав значні ушкодження матеріальної частини. З огляду на те, що одним із пріоритетних завдань ВМС ЗС України є відновлення бойових спроможностей корабля й удосконалення його матеріально-технічної бази, на «Донбасі» за участі особового складу проводилися ремонтно-відновлювальні роботи. Це була плідна робота усього особового складу, що проводилася під керівництвом командира Західної військово-морської бази капітана 1 рангу Олексія Доскато.

Варто додати, що в море вийшов уже оновлений екіпаж, основу якого складають військовослужбовці військової служби за контрактом. Тож завдання у морі виконували як ті військовослужбовці, що вийшли з тимчасово окупованого Криму, так і ті, хто вже в Одесі вступив на військову службу до яких українських ВМС.

Вже невдовзі пошуково-рятувальне судно «Донбас» повною мірою буде готовим виконувати завдання за призначенням.