12.08.2015

У Запорізькій області учасники АТО отримали 338 дозволів на розроблення документації із землеустрою для відведення земельних ділянок. Загальна площа земель, що нададуть військовим у власність, становить 307,23 гектари. Ділянки планують використати для індивідуального будівництва, ведення особистого селянського господарства та садівництва.

З початку запровадження ініціативи про надання земельних ділянок учасникам АТО до землевпорядної служби Запорізької області звернулись 744 військовослужбовці.

Запорізькі землевпорядники планують створити єдиний перелік вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності та наглядні картографічні матеріали із зазначенням розташування вільних земель.

«Сьогодні у Запорізькій області мобілізовано близько 2700 осіб. Тому вже зараз ми займаємось пошуком вільних земельних масивів для потреб військовослужбовців. За результатами інвентаризації земель формується перелік вільних земельних ділянок та визначається їх цільове призначення», – зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Олександр Бондар.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.