12.08.2015

У рамках робочої поїздки до Тернопільської області Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко провів зустріч із аграрним активом регіону та проінформував аграріїв про хід здійснення реформ у галузі.

«Наразі агросектор є базовим для національної економіки. Це джерело формування понад третини чистого валютного доходу, основа продовольчої безпеки та соціальної стабільності країни. Мінагрополітики докладає максимум зусиль для пожвавлення ділової активності, запроваджує комплексні реформи з дерегуляції галузі», - зазначив Олексій Павленко.

Зокрема, за рахунок дерегуляції створено умови для економії суб’єктами аграрного ринку до 5 млрд. грн. Спрощено до 50% регулюючих процедур у галузі. В цілому скасовано понад 14 дозвільних документів, ветеринарних свідоцтв та сертифікатів якості, 6 ліцензій, запроваджено понад 50 інших змін до законодавства в аграрній сфері.

Відповідаючи на запитання аграріїв, Міністр Олексій Павленко наголосив, що важливим завданням Мінагрополітики є підтримка фермерства.

«Наразі у Тернопільській області зареєстровано понад 800 фермерських господарств, у користуванні яких знаходиться 64,9 тис. га сільськогосподарських угідь. У 2015 році у рамках бюджетної програми за рахунок спецфонду держбюджету для фермерських господарств Тернопільщини було передбачено та розподілено 629,8 тис. грн. Восени також можуть бути розподілені додаткові кошти, які не були використані в минулі періоди та повернені фонду. Ми розраховуємо, що в рамках співпраці з Міністерством фінансів матимемо можливість надати ці кошти фермерам», - повідомив Міністр.