12.08.2015

11 серпня спортсмени національної збірної України з легкої атлетики провели відкрите тренування на НСК “Олімпійський”.  Це фінальна підготовка перед відкриттям чемпіонату світу, який пройде 22-30 серпня у Пекіні (Китай). Міністр молоді та спорту Ігор Жданов та Перший заступник Міністра Ігор Гоцул відвідали тренування, поспілкувалися з спортсменами, поспостерігали за тренуванням, оцінивши їх готовність до важливих стартів.

«Серпень дуже знаковий місяць для легкої атлетики України. Так, 10 серпня 1995 року Інесса Кравець встановила світовий рекорд у потрійному стрибку 15,5 метра, який до сьогодні ніхто не побив. А рівно 30 років тому, 11 серпня, Рудольф Паварніцин стрибнув на висоту 2.40, яку ще довго ніхто не міг взяти. Сподіваюся, що наша команда принесе нам достойний результат. Переконаний, що український гімн в Пекіні звучатиме не лише на День незалежності у нашому посольстві», - наголосив Ігор Жданов під час брифінгу.

Зазначимо, що на чемпіонат світу цього року їдуть 60 легкоатлетів, яких супроводжуватимуть близько 40 тренерів, лікарів, масажистів тощо.

Міністр також додав, що зі своєї сторони Міністерство, в межах існуючого бюджету, забезпечило повне та ритмічне фінансування підготовки до участі збірної команди України із легкої атлетики у чемпіонаті світу. Це також підтвердив перший заступник Міністра, президент Федерації легкої атлетики Ігор Гоцул.

«Наше спільне завдання полягає в тому щоб створити найбільш комфортні умови аби наші спортсмени разом з їх тренерами могли реалізувати свій потенціал. Легка атлетика отримала все необхідне для цього фінансування від Міністерства, і ми вдячні за це», - підкреслив Ігор Гоцул. Він також додав, що Федерація легкої атлетики вітає запроваджений Мінмолодьспортом більш прозорий механізм розподілу бюджетних коштів на види спорту.

«Цей розподіл відбувається за рейтингом і за результатами виступів спортсменів. Він дасть змогу збільшити суму коштів, що виділяються безпосередньо на підготовку легкоатлетів, які задіяні в збірній. Лідери команди готувалися, як в Україні, так і за кордоном. Спортсмени, які ще не входять до когорти найсильніших, мали достатню кількість зборів всередині країни. Зрозуміло, що завжди хочеться більше. В умовах військових дій, в яких нині знаходиться наша держава, ми отримали все, що мали отримати, а тепер маємо це відпрацювати», - наголосив перший заступник.

За словами Міністра Ігоря Жданова, ще одним великим сподіванням в Пекіні для всієї України є засідання Конгресу ІААФ. Саме там 19 серпня за посаду Президента асоціації легкоатлетичних федерацій будуть змагатися два основні претенденти.

«Сергій Назарович Бубка, наша легенда і голова Національного олімпійського комітету та британець Себастьян Кое будуть претендувати на цей пост. Зрозуміло, вся українська спортивна громада вболіватиме за Сергія Бубку. Легка атлетика – королева спорту, один з головних видів Олімпіади. Тож перемога Бубки - це перемога України», - зазначив Міністр.