12.08.2015

Україна та Китайська Народна Республіка мають великий потенціал для поглиблення двостороннього торгівельно-економічного співробітництва. Про це заявив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ярослав Краснопольський під час прес-конференції, присвяченій підсумкам 5-го засідання Підкомісії з питань співробітництва в галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядами України та КНР.

«Сам факт візиту української делегації підтвердив, що взаємовідносини з Китаєм стають більш вагомими. Ми проаналізували домовленості попереднього засідання, з яких 75% вже виконані, та окреслили нові перспективи нашої співпраці. Візит був успішним, ми отримали підтримку та підтвердження великої зацікавленості китайської сторони в експорті української аграрної продукції. Саме цьому питанню була присвячена левова доля наших перемовин. Інтерес великий, я думаю, що найближчим часом ми матимемо відчутні результати візиту», — зазначив Ярослав Краснопольський, якій очолював делегацію.

Проведені плідні переговори з керівництвом Експортно-імпортного банку Китаю, представниками Генеральної адміністрації нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР та Китайської корпорації експортно-кредитного страхування. В рамках зустрічей з представниками бізнесу, державних аграрних організацій та сільськогосподарських асоціацій українська делегація презентувала перспективні напрямки для інвестицій. «Ми почули готовність як державного, так і приватного бізнесу працювати в Україні. До нас вже приїхали представники КНР, які зацікавились проектом будівництва портового елеватора потужністю 50 – 100 тисяч тонн вартістю 2,5 млрд. долл. Від нас чекають пропозицій щодо перспективних майданчиків для проекту», — повідомив Перший заступник Міністра.

Для активізації економічних зв’язків на базі Мінагрополітики може бути проведена зустріч представників українського та китайського бізнесу щодо посилення двосторонніх контактів та можливості реалізації спільних проектів в сфері аграрного виробництва, логістики тощо.