12.08.2015

З початку 2015 року пасажири зарезервували та оформили через Інтернет близько 6,5 млн. квитків на поїзди. З них понад 5,2 млн. - електронні, які можна роздрукувати самостійно на звичайному папері та здійснити посадку в поїзд, не звертаючись до каси. Впродовж липня поточного року 28,3% залізничних квитків зарезервовано та оформлено через Інтернет.

Послугою оформлення проїзних документів через Інтернет користується дедалі більше пасажирів українських поїздів. Так, якщо у 2011 році Інтернет-продаж складав трохи більше 1 %, у 2012 – 3,4 %, у 2013 – 7,8 %, у 2014 – 13 % від загальної кількості реалізованих залізничних квитків, то у цьому році даний показник складає вже майже 25,6 %.

Загалом із 2008 року, відколи було впроваджено послугу, пасажири придбали через Інтернет 20 млн. залізничних квитків.

Електронні квитки стали доступні для пасажирів із липня 2013 року, і за весь цей період їх оформлено 8,9 млн. Наразі електронні квитки діють на всі поїзди внутрішнього сполучення, крім регіональних та додаткових поїздів.

Електронні квитки мають статус розрахункового документа (фіскального чека). Такий документ, приміром, можна використати для звітування про відрядження. Також електронний квиток, оформлений через Інтернет, практично неможливо втратити – його можна роздрукувати необмежену кількість разів із листа, який надходить на електронну скриньку клієнта.

Нагадаємо, що з листопада минулого року Укрзалізниця здійснює продаж через Інтернет пільгових квитків для студентів. Студенти та учні професійно-технічних навчальних закладів, дані яких внесені до Єдиної державної електронної бази Міністерства освіти і науки України, можуть купувати пільгові квитки через офіційний сайт Укрзалізниці та на сайтах агентів.

Придбати електронні квитки можна через офіційну онлайн-систему Укрзалізниці http://booking.uz.gov.ua