12.08.2015

Землевпорядна служба Київщини та Координаційна рада учасників АТО при Київській облдержадміністрації вирішили долучити військових до процесу розподілу та виділення земель.

У рамках цієї роботи буде сформована спільна робоча група, в яку ввійдуть представники головного управління Держгеокадастру та Координаційної ради учасників АТО. Для забезпечення прозорості Координаційній раді нададуть право визначати де, кому і скільки виділяти земельних ділянок (в межах наявних обсягів вільних земель). На рівні районів будуть створені спільні офіси, до яких зможуть звертатися військові з питань отримання земельних ділянок. Крім того, землевпорядна служба Київщини взяла зобов’язання регулярно розміщувати інформацію про вільні земельні ділянки у відкритому доступі. Прийнято принципове рішення, що сім’ї загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ груп будуть забезпечені земельними ділянками у повному обсязі.

За інформацією землевпорядників, на Київщині учасники АТО подали 4 341 заяву на отримання землі. Органи Держгеокадастру надали військовослужбовцям 3 241 дозволів на розробку проектів землеустрою на землі, площею більше 1000 гектарів. Фахівці сформували 98 земельних масивів загальною площею дві тисячі гектарів. Однак, у області зберігається дефіцит вільних земель, тому процес їх розподілу вимагає виваженого підходу.

«Створення прозорого та справедливого механізму розподілу земельних ділянок учасникам АТО на Київщині – на сьогодні головний пріоритет у роботі земельної служби області», - наголосив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області Анатолій Шумський.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.