12.08.2015

З 25 травня 2015 року стартував спільний проект Міністерства інформаційної політики та Міністерства оборони України Embedded journalism (закріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО), який впровадила заступник Міністра Тетяна Попова.

Завдяки проекту Embedded journalism світова громадськість дізнається правду щодо воєнних дій на Сході України. Майже за три місяці роботи програми оприлюднено 18 відео-репортажів, 15 статей та 2 фільми, зокрема матеріали з’явилися у таких ЗМІ: CNN, Polsat, AFP, Daily Signal, London Evening Standard, The Independed, Newsweek, Business Ukraine, Цензор.Нет, Новое время, Inter, Радіо Свобода.

За зразок програми взято стандарти роботи журналістів під час збройних конфліктів, зокрема, в Іраку та Афганістані. Під час проекту кореспондент протягом тижня закріплюється за штабом одного з військових підрозділів і перебуває на бойових позиціях. Він не бере участі у бойових діях, але підпорядковується відповідному офіцеру та мешкає у тих же умовах, що й решта солдатів.

«Embedded journalism дає можливість українським та іноземним журналістам працювати на передовій, фіксуючи обстріли, під які вони потрапляють разом з українськими військовими.  Мінські домовленості не працюють. Світова спільнота має знати правду про перебіг подій на Сході України, а завдяки програмі це стало можливим», - повідомила Тетяна Попова.

Слід зазначити, що опікуючись безпекою журналістів, МІП досягнуто домовленостей щодо страхування українських журналістів з об’єднаннями страховиків: Асоціацією страхового бізнесу, Лігою страхових організацій України та Українською федерацією убезпечення.