13.08.2015

Уряд України прийняв рішення про повторне проведення ініціативних зборів з формування конкурсної комісії з проведення конкурсу з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко. За його словами,незважаючи на те, що всі процедури по проведенню ініціативних зборів та обранню 4 представників від громадськості, які були здійсненні в травні 2015 року, є легітимними, було прийнято політичне рішення про повторне проведення зборів.

«Розуміючи, що ці нові органи повинні мати 100% довіру суспільства  до їх роботи, тому будь-які сумніви  чи неприємні речі під час формування цих органів є неприпустимими», - підкреслив він і додав, що повторне проведення ініціативних зборів стало можливим завдяки позиції 4 обраних представників.

«Без позиції членів  конкурсної комісії, які були легітимно обрані щодо   перезавантаження  цієї конкурсної комісії у нас би нічого не вийшло», - зазначив Міністр і додав, що згідно чинного законодавства не було можливості для повторного проведення ініціативних зборів.

«Тільки завдяки добрій волі членів конкурсної комісії, які були обрані від громадськості, ми знайшли механізм проведення повторних ініціативних зборів. Я хочу подякувати за громадянський вчинок 4 членам конкурсної комісії. Це є прикладом, коли громадяни усвідомлюють свою відповідальність за зміни, які відбуваються в країні. Вони зробили спільну заяву, що готові скласти повноваження, щоб була можливість провести повторно ініціативні збори», - підкреслив Міністр.

Він повідомив, що на сьогоднішньому засіданні Уряд прийняв рішення про внесення до постанови щодо порядку проведення і формування конкурсної комісії. До слова, дані зміни відпрацьовували протягом кількох днів разом з представниками Європейського Союзу та громадськості.

Крім того, зміни передбачають визначення додаткових критеріїв перевірки громадських організацій, які подаватимуть заявки на участь в ініціативних зборах.

Також прийнято рішення про зміну уповноваженої особи від Кабінету Міністрів, яка надаватиме технічну допомогу щодо проведення ініціативних зборів. Зокрема, цим займатиметься Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

Павло Петренко запевнив, що всі процедури і сам конкурс будуть проведенні швидко, адже питання створення Національного антикорупційного агентства є одним з блоків питань, які передбаченні відповідним моніторинговим звітом щодо безвізового режиму.До того ж, вже прийнятий план, погоджений з Європейським Союзом, де прописано по днях заходи щодо створення та формування Національного корупційного агентства.

«Наше основне завдання - це створення дійсно європейського антикорупційного органу, який буде  користуватися довірою та авторитетом  у громадян», - наголосив Міністр.

До слова,Павло Петренко повідомив, що прийнято рішення про продовження термінів подачі документів для бажаючих стати членом Національного антикорупційного бюро. Зокрема, заяви прийматимуться до вересня.

У свою чергу представник від громадськості, обраних на ініціативних зборах, Віктор Шлінчак повідомив, що всі чотири представники заявляють про свій самовідвід і відповідні заяви готові передати до Секретаріату Кабінету Міністрів. Він підкреслив, що незважаючи, що судом було доведена легітимність проведення ініціативних зборів, вони прийняли таке рішення.

«Я сподіваюсь,що ми в майбутньому отримаємо суспільно легітимний орган. Саме для цього потрібно перезавантаження повністю цієї комісії»,- зазначив він.

Заступник директора Програми розвитку ООН в Україні Стефан Лілер підкреслив, що європейські організації відстежуватимуть всі процедури та надаватимуть всю необхідну допомогу. «Ми вітаємо перезапуск  комісії. Це додаткові гарантії незалежності самого процесу і прозорості в подальшому», - зазначив він.