13.08.2015

ЯЦЕНЮК А.П. – Доброго дня!

Давайте сьогодні розпочнемо наше засідання з виступу Міністра Юрія Стеця. Міністр запрезентує народу України і Кабінету Міністрів України проект мультимедійної платформм іномовлення України, так як одним із основних елементів російської гібридної війни проти України, крім армії, є пропаганда і дезінформація в стилі Гебельса.

І прийшов час Україні разом з нашими європейськими партнерами, до речі, Захід і Сполучені Штати також стурбовані інформаційною війною Росії проти цивілізованого світу, вжити невідкладних заходів щодо формування іномовлення. І Міністр, наш колега, прийняв рішення про те, щоб запрезентувати нашу стратегію іномовлення.

СТЕЦЬ Ю.Я. – Дякую, пане Прем’єр-міністре! Дякую, колеги, шановні журналісти!

Перед тим на Ваше доручення, яке Ви озвучили міністерству на колегії Міністерства інформаційної політики, ми внесли сьогодні постанову "Про полегшення акредитації і перебування іноземних журналістів в Україні". Отже, згідно з цією постановою перебування іноземних журналістів буде відбуватися протягом півроку і не потребуватиме жодного додаткового погодження.

Отже, щодо мультимедійної платформи іномовлення України. Маю зазначити, що розроблена медіаа-платформа має на меті згідно з проектом закону, який ми внесли від Кабінету Міністрів до Верховної Ради, не тільки говорити про сьогодення, про те, що відбувається на сході, про те, що відбулось в Криму з анексією Криму, про війну, яку веде проти нас Росія, але й в тому числі, і це буде одним з напрямків інформування людей світу про те, чим може бути цікава Україна світу.

Отже, в першу чергу, ми будемо створювати медіа-хаб, медіа-дім, студія продакшн, яка буде створювати телевізійний й інший продукт про те, що відбувається в Україні, чим Україна може бути приваблива світу. Мова йде і про реформи, і про інновації, про інвестиційний клімат, про культуру, історію України, так само про туризм, який може бути цікавим іноземцям. І я думаю, що це буде важливою такою промоцією, піар-агенцією України в світі.

Отже, яким чином буде створюватися (якщо можна, поверніть слайд номер один) керування цією мультимедійною платформою.

При міністерстві буде створена наглядова рада, до якої ввійдуть два співголови експертної ради при міністерстві: один із них – від громадськості, інший – від міністерства. Так само до наглядової ради буде входити голова громадської ради при міністерстві. Так само 4 керівники медіа-ресурсів, які будуть входити до цієї мультимедійної медіа-платформи іномовлення України.

Мова про телеканал, Національне інформаційне агентство, міжнародну кореспондентську мережу і студію продакшн “Медіа-дім”. Отже, це те, що стосується керівництва цієї медіа-платформи.

Тепер те, чого ще не було в Україні, і те, що ми зараз запровадимо. Існує Закон "Про редакційну раду", яка має створюватись при кожному медіа-ресурсі в Україні. Зараз квота розподіляється наступним чином. 50% формується з числа журналістів, яких обирає колектив, 50% від засновників та медіа-менеджерів. Ми запропонуємо іншу схему: всі 100% представників редакційної ради – це будуть представники колективу і журналістів, тих медіа-ресурсів, які входять до мультимедійної медіа-платформи. Жодного менеджера або представника Кабінету Міністрів, або представника міністерства в редакційній раді не буде. Це значить, що 100% контент буде належати журналістам, вони будуть нести відповідальність, але вони будуть мати ці повноваження і право, щоб жоден державний чиновник незалежно від прізвища чи таблички не мав можливості втручатись у контент або тиснути на журналістів.

Маю зазначити, що ми так само будемо пропонувати Кабінету Міністрів вносити правки до діючого закону, щоб цей квотний принцип, де 50 на 50, змінився для комерційних телерадіоресурсів хоча б 75 на 25, де 75% мають представляти журналістський колектив, і лише 25% від засновників. Тоді можливо тиску з боку олігархів на власних журналістів і власні медіа стане менше. За контент буде відповідати редакційна рада, власне самі журналісти, оскільки це їх капіталізація.

Що стосується першого дня запуску медіа-платформи, то в перший же день ми підпишемо меморандум про невтручання між міністерством, наглядовою радою та редакційною радою, де чітко буде визначено, що міністерство, наглядова рада – це всього лише обслуга журналістів, які мають вчасно підносити їм снаряди, які мають витирати їм підлогу, які мають забезпечувати, щоб технічне обладнання працювало якісно, зрештою, вони мають працювати на журналістів, оскільки журналісти визначають те, що відбувається сьогодні, інформують світ про те, що буде завтра в Україні.

Так само хочу зазначити, що спонукало нас говорити дуже швидко про реформу іномовлення, як зрештою і про інші реформи. Маю вам повідомити, думаю, що багато хто з присутніх знає, але тим не менше, перша телерадіокомпанія, яка досягла 1 млрд. переглядів в «ютубі» своїх матеріалів, це була не CCN, не BBC, не Euronews, а Russia today.

В світі Україна є п’ятою за чисельністю діаспорою, крім того, близько 1 млрд. людей готові споживати та сприймати інформацію російською, більше 100 млн. людей в світі, які вважають себе або належними до України, або етнічними українцями, так само споживають інформацію російською. Більше ніж у 150 країнах світу існують у кабельних мережах, у цифрових медіа-платформах російські телеканали і немає українських.

Отже, альтернативної точки зору про події, які відбуваються в Україні просто в цих країнах не існує. Я говорив про це декілька разів, можу ще раз озвучити. В мене відбувся наступний діалог з мамою, яка живе в Італії. Вона сказала, що дуже тішиться з того, що війська НАТО нарешті воюють за Україну на сході. Я сказав: "Мамо, ти збожеволіла? Де ти це взяла?". Вона сказала, що бачила це по телевізору. Я запросив у неї список тих телеканалів, які в неї є в кабельній мережі. Уявіть собі: сім російських телеканалів і жодного українського. Так відбувається по всьому світу, так бути не може.

Отже, як ми будемо мовити? Три супутники: на Азію, Європу і США. Крім того, кабельні мережі, цифрові платформи, додатки для «андроїдів» та «айфонів», «айпадів».

Крім того, ми будемо укладати договори із світовими операторами готелів в тих містах, де компактно відпочивають представники колишнього СРСР, в тому числі українці. Йдеться про Туреччину, Єгипет, інші країни. В цих готелях має бути український телеканал, українська мультимедійна медіаплатформа іномовлення України.

Щодо окремих редакцій, які знаходитимуться в цій студії продакшн, яка буде обслуговувати телеканали.

Обов’язково будуть редакції, в тому числі, які будуть мовити продукт кримськотатарською мовою. Отже, питання Криму не зникне таким чином з порядку денного, як це не було б зручно для деяких політиків, в тому числі, які називають нас своїми партнерами в Європі. Окрема кримськотатарська редакція, яка буде мовити кримськотатарською мовою і робити продукт про Крим.

Крім того, будуть редакції, які будуть створювати окремий аутентичний продукт. Ідеться про редакції реформ, інновацій, про редакції, які створюватимуть телевізійний контент про туризм, культуру, історію, привабливість України для західних інвесторів. Ми будемо розповідати світу про ті реформи, які відбуваються. І як би того не хотілося людям, які мають прописку в Кремлі, як би того не хотілося їх адептам – представникам тут, в Україні, реформи Кабміном проводяться, проводитимуться і вони будуть успішними.

Крім того, до кінця року ми поставили перед собою завдання, щоб інформаційна агенція, яка була заснована в 1918 р., яка називається Укрінформ, стала інформаційною агенцією №1 в Україні, і до кінця року ми це обов’язково зробимо.

Отже, з сьогоднішнього дня ця презентація буде на офіційному сайті, кожний журналіст, кожний бажаючий може, заповнивши форму, зайти і запропонувати певні зміни або показати свої побажання, своє бачення того, яким чином це можна було б вдосконалити. Скажу, що ми прислухаємося в тому числі до думки громадськості і до запуску цієї мультимедійної платформи, я думаю, що ми зможемо провести ще ряд "круглих столів" для того, щоб почути думку професіоналів від телебачення і від людей, які займаються інформаційною безпекою та інформаційною політикою в Україні.

ЯЦЕНЮК А.П. – Гроші треба?

СТЕЦЬ Ю.Я. – Так. Проект закону, який вніс Кабінет Міністрів до Верховної Ради на вимогу коаліційної угоди, яка виписана в Програмі дій Уряду на цей рік, було вказано, що ми маємо розробити проект Закону "Про іномовлення в Україні". Кабінет Міністрів одноголосно схвалив цей проект закону і направив його до Верховної Ради, де чітко вказано в тому числі, яким чином буде здійснюватися фінансування.

Маю зазначити з власного досвіду роботи в міністерстві, ми будемо долучати рівноцінну суму з боку наших партнерів на фінансування цього проекту мультимедійної медіаплатформи з боку представників неурядових організацій, з боку меценатів і спонсорів. Я переконаний, що до фінансування цього проекту можна долучити суму близько 100 млн. грн. на рік не з державного бюджету, і ми це обов'язково зробимо.

Єдине, що я хотів ще додати, якщо пан Прем’єр-міністр не повернув, можливо, не говорив, але хочу додати наступне, що вчора ми це озвучили: певна компанія, яка має відношення до Р.Л.Ахметова і називається ДТЕК, відключила від енергоспоживання одну структуру, яку нам передали в керівництво, – це телеканал БТБ, на якому зараз відбуваються тренінги журналістів, які зараз освоюють техніку, які мають вийти в ефір через 2-3 тижні. Вчора відключили від енергоспоживання телеканал БТБ, ми вийшли на прес-конференцію, дивним чином протягом години відновили енергопостачання. Велика сила публічності і прозорості в роботі.

Але, між тим, думаю, що подібних перепон буде дуже багато. Одна з них – це 26 травня, чомусь так співпало після того, як ми півроку розповідали про те, що ми будемо створювати телеканал "Ukraine Tomorrow", інша компанія, яка називається "Дмитро Фірташ Груп", внесла подання на фіксацію за собою патенту з назвою "Ukraine Tomorrow" ("Україна завтра") багатьма мовами світу. "Друзі-олігархи" та політичні сили, які знаходяться під опозиційними блоками, а насправді представляють В.Ф.Януковича та його оточення, маю вам зазначити: нічого у вас не вийде. Ми все одно це запустимо, і до кінця року все одно ця медіа-платформа буде працювати.

ЯЦЕНЮК А.П. – Тепер хотів би інформацію Міністра охорони здоров'я. Закупка вакцин.

КВІТАШВІЛІ О. – Я могу сказать, что вчера мы начали уже первые торги, объявили по 5 программам, по национальным закупках. Сейчас работает в министерстве большая техническая группа миссии ООН. Мы уже согласовали с ними, что 7 программ, включая закупку вакцин, будут переданы на закупки международным организациям, это UNISEF, программа развития ООН… У всех есть многолетние контракты с производителями, у них есть возможность очень быстро завезти все, что нужно, в страну. Мы, наверное, к концу следующей недели уже сможем подписать договор, когда миссия закончит работу, там будут расписаны все технические детали, когда все это будет ввезено, как и так далее. У нас осталось пару постановлений, которые я бы хотел сегодня внести, чтобы помочь по упрощенной регистрации тех препаратов, которые будем покупать через международные организации, и еще чтобы внесли изменения в реестр.

Мы идем по тому плану, который мы себе поставили, изменили абсолютно систему закупок и местных, и международных естественно, это намного прозрачнее открытый процесс. Номенклатура утверждена всех, метод номенклатуры определения, с нами работали специалисты разных организаций, так что в принципе коренные изменения в закупках в Украине медицинских препаратов уже начали.

Мы планируем, что в следующем году уже больше препаратов будет и больше программ будут закупаться через международные организации, они готовы к этому. Из-за того, что этот год был объявлен как переходный, мы в принципе с ними разработали и я бы хотел вас пригласить на подписание договора с ООН на следующей неделе, если будет возможность. Это большой шаг вперед по искоренению коррупции в системе закупок здравоохранения.

ЯЦЕНЮК А.П. – Меня сейчас беспокоят остатки. Остатки – самые большие проблемы – это с вакцинами, некоторые из них не закупались с 2012 г., там есть в некоторых областях месячный запас, в некоторых областях несколько недель. Поэтому UNISEF готов поставить вакцины, мы с ними работаем, чтобы первая закупка была через них. Мы также работаем с гуманитарными организациями, например по полиовакцине, канадское правительство нам выделило 3,5 млн. дол. и полиовакцина уже в стране.

Так что там проблемы были системные, вакцины не закупались, неправильно делались закупки, там были российские вакцины, которые не зарегистрированы, и т.д. Так что мы эту проблему знаем, сейчас мы стараемся это решить вручную, то есть там, где есть запасы в одной области, переносят там, где есть дефицит, и работаем с гуманитарными организациями, чтобы они перекрыли те нужды, которые у нас будут до ввоза новой партии.

ЯЦЕНЮК А.П. – Как Вы оцениваете сроки поставки по UNISEF и по остальным организациям?

КВІТАШВІЛІ О. – То, что нам говорят, программу развития ООН и UNISEF, после заключения договора это буквально будет месяц-полтора не больше. То есть ввоза уже в страну.

ЯЦЕНЮК А.П. – То есть у нас дедлайн когда? Когда зайдет договор, завоз? Когда мы сможем развезти по областям?

КВІТАШВІЛІ О. – Мы сможем развезти по областям – конец сентября, первая неделя октября.

ЯЦЕНЮК А.П. – До конца сентября вы обеспечите перекидку по тем областям?

КВІТАШВІЛІ О. – Да. Там проблемы, там, где проблемы с дефицитом, да, мы это сможем обеспечить. Но в принципе остальные все программы, не в принципе, а остальные все программы … программы и по ВИЧ/СПИДу, и туберкулезу, там есть запасы, которые на 3-4 месяца. Так что там проблем не будет.

ЯЦЕНЮК А.П. – Сандро, я Вас просил провести селектор. Я знаю, что Вы проводили селектор с областниками. Но когда был в Хмельницком и в Луцке, там люди подходили, говорят, что в принципе по селектору отчитываются, что все есть, а в реальности в лечебных учреждениях нет, т.е. врут.

Исходя из этого, необходимо сделать выездные проверки, потому что то, что вам дают статистику, не соответствует реальным запасам в лечебных учреждениях.

Отправьте, пожалуйста, выездные разовые проверки в те области, где наименьший уровень обеспечения вакцинами. І просто приїхати безпосередньо в лікарню і там здійснити інвентаризацію наявності медпрепаратів і вакцин. Я області не хочу оголошувати всі публічно для того, щоб це для них всіх було приємною несподіванкою. Добре?

КВІТАШВІЛІ О. – Да, это сделаем.

ЯЦЕНЮК А.П. – Тобто протокольне доручення Уряду – провести вибіркові перевірки Міністру охорони здоров'я на предмет інвентаризації наявності вакцин і лікарських засобів у відповідних лікарнях. Тиждень.

І я просив би на наступний Кабмін, щоб Ви нам розказали де, які конкретні факти. Добре?

КВІТАШВІЛІ О. – Хорошо.

ЯЦЕНЮК А.П. – Спасибо.

Міністр аграрної політики, можна доповідь про збір врожаю, і що в нас відбувається – останні тенденції на зовнішньому і внутрішньому ринку?

ПАВЛЕНКО О.М. – На даний момент є дуже позитивна інформація – це те, що намолочено з ранніх зернових та зерно-бобових культур вже на площі 9,9 млн. га. Тобто 97% наших планових цифр з урожайністю на рівні минулого періоду. Незважаючи на ситуації: погодні умови, на всі труднощі, що були в нас – намолочено вже зараз 35,7 млн. тонн раннього врожаю. Це дуже серйозні цифри. При планових цифрах на рівні 60 млн. загальний врожай ми вже намолотили більше половини врожаю. При очікуваному рівні споживання в країні на рівні 24 млн. це означає те, що Україна точно буде з хлібом.

Ви знаєте, багато хто казали, що ми не зможемо зробити посівну, що земля буде не засіяна. Посівна пройшла успішно, в тому числі і в Луганській, Донецькій областях. Так само зараз ідуть успішно жнива. В Донецькій області вже намолочено 1 млн. 350 тис. тонн, Луганська область під контролем української влади намолотила вже 770 тис. тонн зернових.

Тому по всіх позиціях ми йдемо згідно з планом, врожайність дуже непогана. Хочу окремо відмітити Одеську – намолотила 3 млн. тонн, Дніпропетровську, Харківську – 2,8 млн. тонн, Запорізьку – 2,7 млн. тонн, Миколаївську, Херсонську – 2,4 млн. тонн, Вінницьку – 2,3 млн. тонн. Найвища врожайність в нас по ранніх зернових і зернобобових у Хмельницькій області (53,3 ц з гектара), Черкаській (48,5), Київській (46,7) і Тернопільській (46,2) областях.

При цьому хочу відмітити, що не все є дуже просто. Зараз триває спека, тому агрометеорологічні умови для росту, розвитку і формування врожаю, особливо пізніх сільгоспкультур, таких як кукурудза, зараз є дуже складними. Чекаємо на дощ. Дуже радує те, що ми бачимо, що вже пішла достатня кількість дощу в центральних регіонах. Але загальна температура повітря вдень 35 градусів для Західної України, в тому числі Центральної України є проблематичною для посіву наших озимих культур. Я вчора був у Тернопільській області, бачив, коли ґрунт стоїть, як корка, і неможливо плугу вийти для того, щоб починати посівні роботу, наприклад, по ріпаку і по озимих культурах. Тому дуже чекаємо, що погода буде сприятлива, чекаємо на дощ.

З позитивної інформації. На зовнішніх ринках намітилася тенденція на підвищення загальних цін. Протягом тижня по пшениці було підняття на 6 дол., по кукурудзі на США, Мексиканська затока, підняття також на 6 дол., соя (США) – плюс 13 дол., ячмінь – плюс 2 дол. Це дуже непогана тенденція, і нам це дуже позитивно буде відображатися на валютній виручці, особливо при експорті.

Також хочу окремо відмітити співпрацю з Мінінфраструктури. На даний момент вже експортовано і завантажено на кораблі 3 млн. 225 тис. тонн зернових, або 397 кораблів. Експорт рухається дуже непогано, і як відмічають в тому числі і трейдери, і наші експортери, робота рухається планово. Сьогодні у нас буде окрема нарада з Мінінфраструктури стосовно зерновозів, організації роботи в портах. Окреме питання стоїть по накопичувачах по транспорту.

Тому тут все рухається в плановому режимі.

ЯЦЕНЮК А.П. – Ми на нараді обговорювали питання стосовно того, що з'явились непоодинокі факти закупівлі за готівку зерна поточного врожаю. Я що прошу? Причому кажуть, що ціна навіть дещо вища, ніж по безготівці. Тобто це або схема по відмиванню грошей, по легалізації відмитих грошей, або будь-яка інша схема, можливо, по відшкодуванню ПДВ.

Я доручаю Державній фіскальній службі разом з операторами ринку вжити невідкладних заходів по детінізації цього ринку і з'ясувати, що відбувається на ринку закупівель зернових, чому такі значні обсяги необлікованої готівки надходять на ринок. Це перше.

Друге – по валютній виручці. Я думаю, що нам треба, щоб ви провели розмову з ключовими операторами, адже експорт не просто заради експорта, правда? Експорт заради того, щоб в країну прийшла валюта, ця валюта поповнила резерви Нацбанку і щоб резерви Нацбанку мали можливість стабілізувати валютообмінний курс у вересні і жовтні.

Тому Ви разом з Мінекономіки і Нацбанком дайте прогнозний обсяг надходжень іноземної валюти від експорту сільськогосподарської продукції до кінця поточного року. Це дасть можливість і Нацбанку більш впевнено себе відчувати, і нам буде зрозуміло, яка буде валютна пропозиція на ринку.

І третє. Ви вже доповідали, я вдячний Вам, щодо безпекового продовольчого балансу в країні, щоб не сталося так, що все вивезли на експорт, а потім не будемо мати, що їсти всередині країни. Ті цифри, які Ви показували мені попередньо, вони відповідають реальним потребам, але в щотижневому режимі моніторинг, скільки у нас запасів на наших складах і скільки у нас відповідно експортовано.

Також бажано, щоб ви з операторами ринку мали їх прогнозне бачення, скільки буде вивезено до кінця поточного року і скільки у нас буде залишатися на внутрішньому ринку. І разом з Мінекономіки з огляду на позитивну цінову динаміку по аграрному сектору, тобто якщо зерно росте, а нафта падає, ми хочемо, звичайно, висловити своє співчуття тим, у кого падає, то в принципі це позитивно впливає на наш аграрний сектор і це також буде позитивно впливати на собівартість аграрного сектору. Але питання, яке я прошу підняти Вас, Міненерго і НАК „Нафтогаз України” – добрива. Наскільки я розумію, в нас може бути проблема з добривами.

ПАВЛЕНКО О.М. – За нашими розрахунками зараз зупинено "Рівнеазот" і "Черкасиазот" – два ключових підприємства, які виробляють азотні добрива. Ми бачимо дефіцит на рівні 300 тис. тонн потенційне невистачання добрив. Навіть при повноцінному запуску Одеського припортового заводу добрив буде не вистачати, або заводи мають запрацювати, або маємо приймати термінове рішення про відкриття кордонів і зняття мит по імпорту даних добрив.

ЯЦЕНЮК А.П. – Що прошу? Прошу Міненерго, МінАПК, НАК „Нафтогаз України”, напевно треба також і Мінекономіки попросити дати мені чіткий прогноз: чи азоти будуть запущені чи ні і на яких умовах, скільки в нас безпосередньо буде внутрішнє виробництво добрив в Україні. Якщо необхідно, тоді треба буде приймати рішення щодо імпорту. В тижневий термін, товариші, тому що час спливає. Вже фактично треба запускати заводи для того, щоб почати своєчасно виготовлення добрив.

Зараз у нас є два голови адміністрації, це Черкаси і Чернігів, по 3,5 хв., це означає по 5, конкретно, що зроблено в області, які проблеми і що треба на рівні Кабінету Міністрів зробити. А потім я підведу підсумки.

ТКАЧЕНКО Ю.О. – Черкащина нині за соціально-економічними показниками знаходиться в середняках по Україні, але є ряд об’єктивних причин. Я поки зауважу, що ми в області докладаємо максимум зусиль для того, щоб в область йшли інвестиції, бо саме вони, переконаний, дозволять покращити кожен мій наступний звіт. Якщо говорити конкретно, область виконує показники надходжень до держбюджету, до місцевих бюджетів з перевиконанням більше, ніж на 30%. Якраз лунала, я дякую за те, що пан Прем’єр-міністр звернув увагу на необлікований врожай. У нас у минулому році запроваджено на рівні фіскальної служби операцію "Врожай", яка дала певні результати. Це є гарним досвідом для України, тому що в минулому році, коли ми бачили мінус до місцевих бюджетів – мінус 20%, саме цими заходами нам вдалося долучити і зібрати додатково 60 млн. грн.

Що стосується промисловості. Безумовно, є падіння – мінус 7,1% до обсягів виробництва. В основному це пов'язано з харчовою промисловістю, машинобудуванням і з "Черкасиазотом". До речі, хотів сказати про "Черкасиазот". "Черкасиазот" готовий запуститися в кінці цього місяця. Я вважаю, що необхідно на державному рівні розглянути питання роботи саме цього підприємства.

Що стосується машинобудування. У нас найбільший спад по машинобудуванню – практично вироблено лише 157 автомобілів, до минулого року це склало 7%. Підприємство готове працювати на державний ринок. Я хотів би Вам вручити, безпосередньо вже є оновлений і проходить сьогодні з Міноборони робота по виробництву броньованого автомобіля "Барс-8", тому що "Барс-6" не пройшов випробування. "Барс-8", за попередніми розрахунками, є конкурентоздатним. Якщо на рівні держави буде запроваджено програму, це дасть змогу не зупинитися підприємству. Підприємство на грані зупинки.

Зовнішньоторговельний баланс. Зменшення по експорту – 73% (192 млн.), імпорт – зменшення на 50%. Але сальдо позитивне. Безумовно, це пов'язано з ринками до Російської Федерації, які, якщо аналізувати до півріччя минулого року, склали 18,3%. В той же час, маючи роботу з торгово-промисловими палатами, ми разом з бізнесом знайшли інші ринки. У нас до Туреччини збільшення валових надходжень у 3,7 раза, до Єгипту – 2,1 раза, Індії – 1,8 раза, Марокко – 1,7, Нідерланди – 1,6.

Що відбувається, яка проблема? Хотілося би звернутися до Мінекономрозвитку. Нам необхідна все-таки глибока аналітична інформація по імпортозаміщенню в цілому по країні для областей. Я можу навести приклад. Наприклад, виробництво побутової хімії і зубної пасти. В основному виробляється в Російській Федерації, основні світові бренди знаходяться в Росії. Прохання, аби нам надавали таку інформацію: інформацію про собівартість на світових ринках по тих чи інших продуктах. Це б нам дало змогу працювати з реальними інвесторами і шукати їх в тому чи іншому секторі економіки.

Фінансовий результат: область отримала 4,4 млрд. збитків. В основному це пов'язано з хімічною і харчовою галуззю. Обсяг капітальних інвестицій у нас склав 615 млн. грн., це на 4,7% більше.

Так само відчувається і обсяг виконання будівельних робіт, це 302 млн. грн., і у нас так само відбувається зростання.

Що стосується сільського господарства. В дійсності, Черкаська область по питомій вазі валового виробництва знаходиться на другому місті в Україні. В дійсності найвищі врожаї показують аграрії, але є падіння по галузі тваринництва. Безумовно, це пов'язано з собівартістю, і тут, знаючи те, що є законопроекти, які знаходяться зараз у Верховній Раді, з запровадження мінімальних закупівельних цін на молоко, м'ясо і свинину, це б дало великий поштовх і захистило б наших аграріїв. Вважаю, що тут треба підсилити, тому що у нас зараз в останні місяці йде стрімке падіння в цьому плані.

Так само відновити доплату дотацій за рахунок коштів державного бюджету сільгоспвиробникам по ВРХ і свинині. Відновити спеціальну бюджетну дотацію за приріст поголів'я корів молочного, м'ясного і комбінованого напрямку. Відновити бюджетну дотацію за екологічно чисте молоко власного виробництва.

Враховуючи те, що основним напрямком, і працюючи з Міністерством АПК, це розвиток, щоб забезпечувати робочою силою – це фермерські господарства і кооперативний рух, вважаю, що тут треба розглянути можливість розпорядження землями державної власності саме для таких підприємств і підприємців, тому що найбільше отримують, як правило, великі компанії. І це не дає розвитку, і до мене є дуже багато скарг, тому що на сьогодні основна проблема – це розпорядження землями і реєстрація все ж таки відбувається контроль на державному рівні.

Вважаю, що все ж таки надання можливості розпоряджатися на місцевому рівні, або запровадження конкретних правил, це б дало б змогу розвиватися саме фермерському руху та кооперативному руху.

Як приклад, можу сказати, кооперативний рух запроваджено на Черкащині за допомогою гранту Євросоюзу, де відповідно створений центр навчання саме кооперативів, той, хто має бажання працювати. Це дає змогу сьогодні нам в дійсності забезпечити додатковими робочими місцями на селі. Це є стратегія 2020 Черкаської області.

Ще одна проблема є досить серйозна, це те, щоб дало змогу сьогодні розвиватися нашим аграріям – це є так звані господарські двори, які знаходяться. На сьогоднішній день є проблема із реєстрацією. Тобто це ферми, споруди. У кожного підприємця, у кожного сільгосптоваровиробника в шухлядці лежить проект на цю споруду. Це може бути майбутня ферма, будь-яке виробництво .

Є пропозиція. Конкретне внесення змін до деяких законів, законодавчих актів щодо визначення правового режиму земель колективної власності, тому що тут досі не визначений цей режим. І це б дало змогу, практично в нас таких господарських дворів близько тисячі. Порахуйте, скільки це буде по Україні.

Що стосується, хотів зазначити, питання субсидії. Область виконує завдання. Є одна проблема. Ми знаходимося в числі передових областей. Є одна проблема – це заробітна плата працівників соціальної сфери, яка сьогодні практично складає в середньому близько 1 тис. 300 грн.

Просив би все ж таки звернути увагу. Є конкретна пропозиція, пропозиція щодо пілотного проекту. Ми направляли до Кабінету Міністрів листа з тим, щоб скоротити апарати адміністрації до 50%. Ми готові на таке скорочення, але залишити фонд заробітної плати. І це дасть змогу, по-перше, долучити спеціалістів, фахівців і покращити якість роботи.

І по об’єднанню територіальних громад. Областю прийнятий план об'єднання територіальних громад. Вже 29 таких громад, практично прийняті рішення, проходять процедуру вже об'єднання.

І останнє хотів би зазначити, що область перша виконала завдання по будівництву фортифікаційних споруд, і фортифікаційні споруди здані Міністерству оборони.

Дякую за увагу. Хотів би вручити листи по скороченню.

Ще останнє питання – дороги. У нас дуже болюче питання, ми в числі найгірших областей по дорогах. Того ресурсу, який в нас є, недостатньо. Особливо дорога Київ – Знаменка (це пов'язує не тільки Черкаську область, на селекторній нараді про це говорилося) знаходиться в жахливому стані, неможливо проїхати там.

ЯЦЕНЮК А.П. – Шановні колеги, які є запитання до Юрія Олеговича? Міноборони, Мінсоцполітики, МОЗ? Я так зрозумів, що все добре, питань нема.

КВІТАШВІЛІ О. – Нет, не все хорошо. Просто у нас всегда есть прямая связь с обладминистрацией, с облздравом. Мы знаем, там есть проблема с гемодиализом, мы работаем с компаниями, чтобы помочь финансово.

ТКАЧЕНКО Ю.О. – Так, ми зверталися з пропозицією. Я дякую за реагування МОЗу.

ЯЦЕНЮК А.П. – З огляду на те, що Ви сказали, Юрію Олеговичу, – Ви нам дали купу нарядів, будемо виконувати, – почну з самого простого – доріг. Андрію, поглянь, в чому ми можемо допомогти.

ПИВОВАРСЬКИЙ А.М. – Ми на зв'язку, ми спілкувалися, регулярно спілкуємося.

ТКАЧЕНКО Ю.О. – Вчора.

ПИВОВАРСЬКИЙ А.М. – Так. Я розумію проблематику. Проблематику ми цю вирішимо виключно, якщо змінимо ситуацію з ритмічністю фінансування і систему фінансування дорожнього будівництва.

ЯЦЕНЮК А.П. – Я пропоную програму мінімум, програму максимум. Програма мінімум – при спеці 35-37 полотно точно поплило. Тобто нам зараз через два-три тижні треба знову буде відправляти людей для того, щоб привести його до ладу.

Друге. Треба підготуватися до зими.

Третє. Якщо ми скажемо, що ми всі дороги поремонтуємо, це буде, м’яко кажучи, неправда. Тобто це вже бюджетний запит 2016 року.

Давай зараз програму мінімум, перекинь йому трохи грошей, щоб йому допомогти по дорогах, тому що там дійсно жахливі дороги. Мені навіть відправляли фотокартки з тих доріг – катастрофа!

Тепер по реорганізації облдержадміністрації. Я не просто підтримую. Я Вас категорично підтримую. Більше того, у вересні на розгляд Уряду я внесу пропозицію взагалі про реформування облдержадміністрацій, про реформування структур облдержадміністрацій. Тому що буде реформування структури Кабінету Міністрів України і, відповідно, структура облдержадміністрації повинна відповідати структурі Уряду країни.

Для того щоб ця робота була більш професійною і зваженою, пропоную зробити наступне. Міністр Кабінету Міністрів і Міністр регіонального розвитку разом з керівниками облдержадміністрацій на кшталт таких, яким є Юрій Олегович, які пропонують дуже правильний і прагматичний підхід, на 50% скоротили чисельність чиновників, при цьому точно ще на 50% підвищить ефективність, а фонд оплати праці ми залишаємо той, який був. Вони таким чином розділять ці гроші і зроблять можливість залучити більш кваліфікованих фахівців до роботи в держслужбі.

Я прошу створити робочу групу щодо реформування структури ОДА, Мінфін обов’язково, якщо буде Мінфін, то буде скорочення не 50, а 150. Цільові міністерства також, тому що там у Айвараса також є його підрозділи економіки в ОДА, в Олексія є підрозділи. Тобто нам зараз треба повністю по-новому сформувати структуру ОДА. Теперішня структура ОДА – це копія обкому партії України зразка 25 років тому. Тобто тільки табличка помінялась, замість обком партії – ОДА.

Я даю цій робочій групі два тижні на те, щоб підготувати першу примірну нову типову структуру ОДА. А щодо Уряду, то я проведу відповідні консультації з членами Кабінету Міністрів, з парламентською коаліцією, з Президентом країни з приводу того, як ми бачимо нову якісну структуру Кабінету Міністрів як по якості, так і по чисельності.

По мінімальних закупівельних цінах. Скажу відверто, я доволі специфічно відношусь до будь-якого адміністративного регулювання ринку, тому що воно, як правило, приводить тільки до зловживань, корупції і жодний адміністративний вплив на ціноутворення ще не давав позитивного результату.

Але голова адміністрації підняв це питання. Мінекономіки разом з Мінагрополітики, якщо в парламенті є цей законопроект, я прошу зараз не по тексту закону, а по економічній доцільності, що нам дасть введення мінімальних купівельних цін на молоко і м’ясо. Тобто який буде реальний економічний ефект і чи будуть це виконувати, чи просто будуть шукати шляхи, як обійти ці мінімальні ціни. Тому що підвищення мінімальної ціни потім тягне за собою підвищення роздрібу, це ж об’єктивно, воно по-іншому не живе. Будь ласка, пройтись по цьому.

Тепер, по "Черкасиазоту". В доручення, яке я давав по запуску азотів, включіть, будь ласка, голову ОДА, тому що це робочі місця безпосередньо у нього в області, щоб він брав активну участь. І Рівне, і Черкаси, щоб голови ОДА були долучені до процесу відновлення виробництва.

По субсидіях. Мені прийшов лист із Сум, я думаю, можливо, зробимо це в цілому по Україні.

Ми не добиваємо до сіл. Тобто в селах люди отримують інформацію надто пізно. Вони, звичайно, отримують інформацію через “Укрпошту”, через нову розсилку заяв і декларацій. Але жодний папір не замінить людського спілкування.

Тому доручення наступне: Міністерству соціальної політики разом з “Укрпоштою”, Фондом зайнятості створити мобільні групи, і щоб соціальні працівники і працівники “Укрпошти” провели роз’яснювальну роботу про необхідність оформлення субсидій в віддалених селах і малих містечках.

Тобто ми сигнал сформулюємо наступний. Перше, ми повторно відправляємо заяви, декларації і лист від Уряду. Друге, в нас є реклама, соціальна реклама, де міністр особисто закликає оформляти субсидії. Третє, в нас є радіо звернення. Четверте, в нас є газета, і п’яте, це саме основне – це поїздки соціальних працівників по селах. Приїхали в село, ввечері скликали людей, годину питання-відповіді.

Значить, за вами, товариші, протягом двох місяців формування мобільних груп соціальних працівників для проведення роз’яснювальної роботи щодо необхідності субсидій, і разом з керівниками обласних адміністрацій, тому що там голови районів. Якраз керівники райадміністрацій і будуть не “одну точку” гріти, а вийдуть в народ, трошки поспілкуються.

О’кей? Будь ласка.

– Арсенію Петровичу, я хотів би звернути увагу ще на демобілізованих учасниках АТО. Там відповідальність покладена на територіальні громади безпосередньо. Є план заходів Уряду, який чітко регламентує, як це здійснюється.

Це про демобілізації, так як і про мобілізації: проведення медичної перевірки; відслідковування, які військовослужбовці потребують психологічної та іншої допомоги. І обов’язково забезпечити за рахунок тих коштів, які вже здійснюються і направляються на місцях.

В даному випадку я хотів би звернути увагу, що з липня місяця почалося фінансування. В Черкаській області є 7 сімей загиблих та 2 інваліди, сім’ї яких потребують забезпечення житлом. На це Урядом виділено 4 млн. 265 тис. Уже в липні місяці профінансовано 710 тисяч.

Будь ласка, прохання взяти під особистий контроль забезпечення житлом. Дякую.

ЯЦЕНЮК А.П. – Ми з вами на минулому тижні зустрічалися по учасниках АТО.

Я вкрай незадоволений, підкреслюю, вкрай незадоволений тим, яким чином влада (як центральна, так і місцева) турбується про українських героїв і про українських ветеранів. Я цьому окремо приділю засідання Кабінету Міністрів, починаючи з земельних ділянок, навіть немає єдиного реєстру, кому дали землю, кому не дали, і закінчуючи матеріальним забезпеченням і реабілітацією. Те, що я почув від вас, взагалі не стикується з тим, що я чую на вулицях, коли виїжджаю в області і коли реальні хлопці приходять та розповідають, як це все відбувається. На папері – файно, в житті – просто знущання чиновника.

Тому на наступне засідання Уряду по учасниках АТО, я вам дав доручення, хочу, щоб на наступне засідання ви вже внесли проекти актів як по спрощенню надання земельних ділянок, так і по Єдиному державному реєстру та по вирішенню всіх соціальних питань.

КУЛІЧ В.П. – Коротко пройдуся по цифрах, по фінансово-економічній ситуації в області.

В цілому виконання бюджетних призначень загального фонду забезпечено за І півріччя на 131%. Очікується загалом у 2015 році до загального фонду місцевих бюджетів у області по перевиконанню, перевиконання складне 338 млн. грн., в тому числі в районних і міст обласного значення бюджетах – 206 млн.

Але загалом в цілому складна ситуація в області полягає в тому, що область друга за площею в України, ділимо з Дніпропетровською, але малочисельна, у нас 1 млрд. 52 тис. населення всього, а маємо дуже розгалужену систему освіти і медицини. Взагалі для того, щоб вписатися в ті субвенції освітньої та медичної, які передбачені для області цього року, треба скоротити 350 установ освіти і медичних закладів і скоротити 8 тис. посад. Ми розуміємо, що це нереально зробити. І з урахуванням цього додаткова потреба в коштах на оплату праці та енергоносії в місцевих бюджетах області складає 485 млн. З урахуванням того, що ми перевиконання напружимо, бюджети всіх рівнів, ми виходимо на те, що дефіцит коштів на зарплату та енергоносії становитиме на кінець року 314,8 млн. грн., в тому числі на виплату зарплати 271 млн., енергоносії – 43.

Ускладнює ситуацію  також проведення індексації грошових доходів населення, тому що фактично згідно з листом Мінфіну в бюджетних установах області нарахування індексації здійснюється в загальному порядку згідно з законом, органи Державного казначейства реєструють фінансові зобов’язання з оплати праці в межах річних бюджетних призначень, а фактично індексація не відбувається.

Тому звертаюся до членів Кабінету Міністрів: необхідно негайно прийняти рішення щодо врегулювання, затвердити новий порядок проведення індексації зарплати і грошового забезпечення. Це в цілому ситуація глобальна, критична по Україні.

Також є дисбаланс: із 594 бюджетів забезпеченими є 407 (68,5% по області), це сільські, селищні та міські бюджети, які несуть основні видатки. Проте всі районні бюджети, за рахунок яких в основному утримується мережа бюджетних установ, не мають необхідного фінансового ресурсу для проведення відповідних видатків. Нестача коштів у цих бюджетах – 239 млн.

Тобто ми маємо перевиконання за рахунок цих акцизів, у сільських бюджетах маємо 117 млн. коштів, районні бюджети, які фінансують в цих же селах заклади освіти та медицини, до цих коштів не можуть доступитися. Фактично складна ситуація, незбалансованість бюджетів колосальна. Ми з паном Ігорем спілкувалися, проводили виїзне засідання бюджетного комітету на теренах нашої області, тут виключно питання, які треба на загальнодержавному рівні вирішувати.

Це стосовно фінансово-економічної ситуації.

Другий комплекс питань стосовно ПЕК, підготовки до зими. В цілому рівень підготовки всіх закладів – водоканалізаційне господарство, теплове господарство, житловий фонд – складає порядка 75% на сьогоднішній день.

Основна проблематика на сьогоднішній день – це те, що в нас в області на сьогоднішній день підприємства теплоенергетики та котельні спожили на 269 млн. грн. газу, розрахувалися 281 млн. грн., заплатили цього року. Тобто ми йдемо з перевиплатою. Але на 21 серпня ми отримали повідомлення, що 21 серпня буде місто відключено від газу – є борги минулих років. Але ми ці борги, припустимо облтеплокомуненерго винне 104 млн. грн., ці борги тягнуться 2011-2012 рр., ми за цей рік їх фізично не закриємо, але ці відключення не дозволять енергетиці виставляти на сьогодні за гарячу воду рахунки населенню і зірве абсолютно підготовчий процес до опалювального сезону. Між тим економії це не дасть, тому що народ буде гарячу воду підігрівати на плитах і спалить цей самий газ, який спалять на котельнях. Ми обманюємо самі себе.

Це коротко стосовно енергетичних проблем, на які я хотів би звернути увагу.

Стосовно житлових субсидій. На сьогодні призначено 83,3 тис. субсидій. В принципі, десь область порівняно з іншими областями непогано справляється. Але за нашими розрахунками під призначення субсидії підпадає 250 тис. чоловік. У нас область 1 млн. 52 тис. населення, 370 тис. пенсіонерів, відповідно в нас біля 240 тис. осіб, хоча минулі роки тільки 40 тис. отримували субсидії. На сьогодні 83 отримали, тобто 160 тис. ми отримаємо заявок, нікуди не дінемось. Як правило, це буде вересень-жовтень.

Соціальні служби працюють з перенавантаженням. На сьогодні біля 260 чоловік по області задіяно основних фахівців, 90 чоловік залучили додатково до оформлення субсидій. Але це дасть змогу, максимальна пропускна здатність, ми порахували, 10 тис. осіб на місяць пропускати людей. А нам треба ще 160 тис. оформити, це буде катаклізм. Вересень-жовтень ми можемо отримати дуже велику проблему.

Плюс почалось масове звільнення. Середня зарплата працівника соціальної служби 1600 грн., працює з 7 до 23 години. Ми писали і на міністра листа, звертали на це увагу, але це катастрофа, люди з таким обсягом роботи просто загибаються.

Тому, Арсенію Петровичу, будь ласка, треба шукати додаткові кошти, щоб профінансувати цих людей. Люди готові працювати, вони розуміють, але нам треба простимулювати, щоб ми хоч їм гроші заплатили за цю роботу, яку вони роблять. Це що стосується оформлення субсидій.

Ми бачили презентацію Міністра інформації. Пане Юрію, хочу звернути увагу, 15% території області, вся прикордонна частина, де Ви були, маємо 400 км, 200 км кордону з Білоруссю, 200 км з Росією. Абсолютно немає українського сигналу. Покриття 15% території області покривається російським телесигналом. Ми писали листи на Національну комісію, на Вас, на Раду національної безпеки. Нам треба вирішити це питання, що там робити ми будемо завтра.

По об’єднанню територіальних громад.

СТЕЦЬ Ю.Я. – Чи я можу відповісти, пане Прем’єр-міністре?

КУЛІЧ В.П. – Я коротко буквально ще пару тез.

Стосовно формування територіальних громад. Затверджено обласною радою 81 територіальну громаду, через рішення Уряду погодили 45, решту доопрацьовуємо.

Зараз хочемо терміново запустити, буквально в перших числах вересня будемо сесію обласної ради проходити, там 5 територіальних громад визріває. Тому, що всі зайняли вичікувальну позицію по цьому питанню, хочуть побачити реальне об'єднання, як воно працює. Тому по різним районам, 5, які готові найбільш, запускаємо, це робимо. І решті будемо на цьому прикладі показувати.

Я також прошу звернути увагу членів Уряду на максимальне інформування населення на загальнонаціональних каналах стосовно, як цей процес буде проходити, тому що люди дуже мало володіють інформацією стосовно цього процесу.

В принципі, напевно, це основні акценти, які я хотів розставити. Якщо до мене якість запитання, готовий відповісти.

ЯЦЕНЮК А.П. – Які є питання до Голови Чернігівської обласної державної адміністрації, товариші?

СТЕЦЬ Ю.Я. – Я просто хотів би запросити тоді голову ОДА на наступний понеділок на засідання комісії по забезпеченню сталого фінансування. Сталого фінансування, бачите. Фінансування у держави немає.

КУЛІЧ В.П. – Гроші приймаємо.

СТЕЦЬ Ю.Я. – Да. Тому, я думаю, що Ви приїдете на комісію, розкажете нам, як Ви будете нам допомагати відновлювати телебачення, і в тому числі робити таким чином, щоб білих плям більше в Україні не було.

Оскільки ми йдемо до децентралізації, то, я думаю, що тепер це буде спільною проблемою. В понеділок на комісії збираємося, Ви нам розказуєте, як це забезпечити. Дякую Вам дуже.

КУЛІЧ В.П. – Питань нема.

ДЕМЧИШИН В.В. – Стосовно розрахунків за електроенергію та газ.

Дійсно, Чернігівська область розраховується краще, ніж середнє значення по Україні, але все-таки не 100%.

По газу у вас рівень розрахунків – 88% при середній – 82. Заборгованість – 34 млн. на сьогодні по цьому році, і сумарно – 216 за весь період.

По електроенергії рівень розрахунків – 97%, дуже добре. Але все одно за цей рік, тільки за цей рік, накопичився борг – 13 млн. Для вашої невеличкої області це досить велике значення,  і за цей рік борг зріс на 40% по відношенню до попереднього року. Тобто сумарно йде приріст. При тому, що, я згідний, що в середньому розрахунки досить адекватні. Тому і обленерго, і облгази застосовують жорсткі заходи для того, щоб покращувати рівень розрахунків.

КУЛІЧ В.П. – Там є невеличкий нюанс у розрахунках, чому у нас не "пляшуть" з міністерством. Я в абсолютних цифрах привів, що область спожила за цей рік 269,4 млн. газу, розрахувалися на 281,3. Перехідним залишком міністерство те, що ми сплатили цього року, зарахувало в розрахунки грудень, листопад і є різниця в підходах. А фактично на сьогоднішній день сплата іде більш-менш. Просто не можна поглиблювати кризу в цьому питанні. Ці відключення нам просто… Є позитивна тенденція, є позитивна динаміка, нам її треба зберегти, тому що дії по відключенню нам погіршать ситуацію, вони її не покращать, з розрахунками в цілому.

ЯЦЕНЮК А.П. – У нас сьогодні є рішення Кабінету Міністрів про утворення міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості за спожиту електроенергію і природний га. В рамках діяльності цієї міжвідомчої групи Ви, Міненерго, НАК "Нафтогаз", будь ласка, прийняти рішення по реструктуризації і гарантіям виплати реструктуризованих боргів за тієї умови, що ви будете постійно платити поточні платежі. Якщо нема постійної оплати поточних платежів – на нет и суда нет.

КУЛІЧ В.П. – Ми готові брати на себе зобов’язання.

ЯЦЕНЮК А.П. – Я не маю часу, будь ласка, є голова адміністрації, після засідання Кабінету Міністрів ви маєте можливість всі з ним сісти і проговорити.

Будь ласка, Ігоре, Ви хотіли по бюджету.

УМАНСЬКИЙ І.І. – Дуже коротко. В чому проблема? Особливо це стосується Чернігівської області, навіть у кращі роки проблема на кінець роки з виплати зарплати по працівниках бюджетної сфери завжди була саме в Чернігівській області.

Щільність населення в області – одна з найнижчих в країні. І, як наслідок, мережа, як освітянська, так і медична, навантаження на цю мережу, показники по них найгірші. Ми проводили окреме засідання в області, і ті пропозиції, які в тому числі ми обговорювали останнім часом, коли були в Харкові, ми будемо вносити зміни до Бюджетного кодексу, бо через можливість надання субвенцій з сільських бюджетів до районних ми це передбачали, але це передбачає відповідальність керівників. Поки що отримали ресурс, повноваження мають, відповідальність – не завжди. Тому будемо дещо змінювати ситуацію і, безумовно, міняти ці підходи, бо інакше, я дивлюся, до відповідальності ми не дійдемо.

Щодо індексації. Дійсно, по всіх областях це серйозна проблема. Безумовно, новий порядок по індексації зарплат має бути затверджений, минулий Уряд обговорював це питання. Просив би тоді протокольне доручення, щоб ми спільно з Мінсоцполітики на наступне засідання винесли цей новий порядок, зняли проблематику, принаймні на друге півріччя для всіх, бо нараховують по старому порядку, а показники там зовсім інші, ніж закладені у нас в можливостях по всіх бюджетах.

Тому це питання дуже нагальне і не тільки для Чернігова, для всіх областей.

ЯЦЕНЮК А.П. – Ваш коментар по індексації, я б по-іншому зараз подивився на це. Ви голова Чернігівської ОДА, я якраз подивився коментар О.Ляшка, він запропонував і ми це вже обговорював з міністерством підняття мінімальної зарплати. Я вважаю, що це більш справедливий підхід – підняття мінімалки. Команду обраховувати я дав, тому що це означає, що підняття мінімальної зарплати стосується всіх секторів української економіки. Це стосується як державного сектору, так і приватного сектору. Тому Мінфін разом з Мінсоцполітики з минулого тижня обраховує можливість підняття мінімальної зарплати в поточному році. Це дасть можливість нам як збільшити реальні доходи громадян, так і справедливо підійти у збільшенні реальних доходів громадян у всіх секторах української економіки. Це перше.

Друге. По сигналу. Доручення, Юрію, я Вас прошу взяти на себе цю функцію, ДСТЗІ, концерн РРТ, ОДА, тому що тут я бачу десь тут є голова ДСТЗІ, концерн під ним, з'ясувати, яких 15% не покрито, що в технічному плані ми можемо зробити.

Саме ті передавачі, про які Ви мені казали, ми частину отримали передавачів, ми виділили 17,5 млн. грн. на їх монтаж.

СТЕЦЬ Ю.Я. – 1,7.

ЯЦЕНЮК А.П. – 1,7 – це менше, ніж 17, але, що попросили, те і виділили. Подивіться, можливо перекинути частину цих передавачів саме на ту територію, яка не добиває з нашої сторони. РРТешники будуть до ваших послуг.

По зарплаті я сказав, тепер по субсидіях. Цифри, які Ви презентували, кількість громадян країни, які звернулись за субсидіями у Чернігівській області вдвічі більше, ніж була в минулому році, тобто десь 80 з чимось тисяч.

КУЛІЧ В.П. – 83,3 на сьогодні.

ЯЦЕНЮК А.П. – Це при тому, що в минулому році у вас було 42. Ми вчора проводили велике зібрання з приводу субсидій, в тому числі з нашими зовнішніми консультантами.

На наступне засідання Кабінету Міністрів дано доручення Мінсоцполітики встановити індикативні показники по кожній області щодо кількості субсидій, які повинні бути призначені. Індикативні показники взяли з грошових доходів населення, рівня бідності, рівня споживання енергетичних ресурсів, тобто це була дуже комплексна формула, для того, щоб кожен голова облдержадміністрації знав конкретну цифру, яка повинна бути оформлена як субсидії для громадян країни.

Я подивлюся, скільки у вас по Чернігівській області, тому що, на жаль, область бідна. І кількість субсидій, які будуть призначені, думаю, навіть буде вища, ніж Ви зараз прогнозуєте.

По рівню зарплати, я з Вами відвертий буду, знаю про те, що рівень зарплати дуже низький. Ми це зможемо вирішити тільки в тому випадку, якщо знайдемо додатковий ресурс в цілому на підвищення мінімальної зарплати. Проте було дано доручення Мінсоцполітики разом з фондом зайнятості знайти ресурс, тим більше, він є, зайняти людей, які зараз безробітні, дуже багато тимчасово переміщених осіб, щоб залучити їх до програми оформлення субсидій.

Тому місцевий фонд зайнятості, Мінсоцполітики, по сумах мені вже така пропозиція сьогодні вранці прийшла, заступник голови Адміністрації прислала, зробіть те саме по всіх інших областях. Фонд зайнятості, кажуть, що немає роботи. Дайте роботу, дайте фактичну публічну роботу. Так в 30-х роках в США були публічні роботи. Закликайте на публічні роботи тих, хто безробітні. Вдумайтесь: 1,4 млн. осіб – це тимчасово переміщені особи, які зареєструвалися і які також потребують роботи. Я по цій цифрі по 1,4 млн. також окремо з вами на наступному засіданні Уряду проговорю. Ми сьогодні зміни вносимо у пенсійне забезпечення тимчасово переміщених осіб, тому там також треба розбиратися.

Ще є питання до голови адміністрації? Я дякую голові Черкаської і голові Чернігівської адміністрацій за розуміння проблем, за те, що в принципі представили бачення. Це був не пустий виступ. Дякую, колеги.

Декілька речей наостанок, шановні члени Кабінету Міністрів.

Зі вчорашнього дня почали діяти розширені санкції проти Російської Федерації, які введені урядом Сполучених Штатів Америки. Тому сьогодні Кабінет Міністрів України схвалює додатковий другий розширений пакет щодо запровадження санкцій і відправляє їх на розгляд Ради національної безпеки і оборони.

Тепер друге. По Національному агентству з питань запобігання корупції.

Був проведений конкурс. Цей конкурс проводився громадськими організаціями, була проведена судова процедура, яка підтвердила і правову позицію щодо проведення конкурсу, і юридичну бездоганність проведення конкурсу. Проте це зараз не стільки юридичне, скільки політичне питання.

Національне антикорупційне агентство не може бути заплямоване будь-якими звинуваченнями щодо порядку обрання членів цього Національного антикорупційного агентства, ті, хто будуть обирати керівництво Національного антикорупційного агентства – конкурсної комісії.

Ми проводили декілька консультацій, і я публічно заявив про те, що Кабінет Міністрів України готовий змінити одну з п’яти кандидатур, які були призначені від Уряду України для участі в конкурсній комісії.

Для того, щоб Національне антикорупційне агентство, яке буде створене, яке має на меті здійснення превентивної діяльності щодо запобігання корупції, а це: перевірка декларацій державного службовця; перевірка стилю життя державного службовця; перевірка відповідності тих цифр, які є в декларації, тому реальному життю, яке здійснює, в тому числі й високий державний службовець.

Ми разом із громадськими організаціями, разом із обраними в законний спосіб членами конкурсної комісії прийняли абсолютно правильне рішення – змінити положення про порядок обрання членів конкурсної комісії. Уряд вітає рішення обраних членів конкурсної комісії щодо складання повноважень. І ми пропонуємо провести повторний новий конкурс на обрання членів конкурсної комісії Національного антикорупційного агентства.

Для того, щоб такий конкурс був проведений, Кабінет Міністрів сьогодні вносить зміни до свого розпорядження. І ми пропонуємо всім громадським організаціям, тим особам, які були обрані в тому числі, взяти участь в цьому конкурсі і призначити абсолютно незалежний і бездоганний склад конкурсної комісії, яка в наступному призначить бездоганного керівника Національного антикорупційного агентства і його заступників.

Наостанок ще одне доручення і будемо тоді переходити до технічних питань. Валерію Миколайовичу, до Вас звертаюсь. За інформацією, яка з'явилась у ЗМІ, дві офшорні компанії, назви тут у мене є, разом з державною компанією НАК "Надра України" за сумнівних обставин отримали 7 ліцензій, поки що вони не отримали, в процесі, на останній стадії ми їх зупинили. 7 ліцензій на надра північно-західного нафтогазоносного шельфу Чорного моря. Більше того, отримання цих ліцензій було явно за дуже продуманою юридичною схемою, тому що в нас є прогалини в чинному законодавстві України щодо того, що можна обійти аукціонний чи конкурсний підхід при отриманні цих ліцензій і без аукціону видати ці ліцензії на компанії, де є державна частка, наприклад, 25% як було зроблено в цій схемі.

Я прошу Вас, Валерію Миколайовичу, разом з Нацдержслужбою, по-перше, призначити службове розслідування в Держгеонадрах з приводу оформлення цих ліцензій, чи були вони оформлені чи ні, і хто вносив відповідні документи, і призначити так само відповідне службове розслідування в Міністерстві екології. Хто з керівництва чи колишнього, чи чинного вносив рішення щодо створення спільного підприємства і роздачі цих 7 ліцензій. Також запросіть, будь ласка, компанію "Надра України", розберіться, хто їм запропонував таку чудову бізнес-схему і внесіть свої пропозиції щодо кадрових призначень в цій компанії і щодо персональної відповідальності керівництва НАК "Надра України" за фактичну  можливість корупційних дій по видачі цих ліцензій.

Всім дякую.