14.08.2015

Літні місяці цього року спричинилися до найбільшого з часу проходження опалювального сезону навантаження на електроенергетику країни. Період надзвичайно високих температур, а відтак – підвищеного споживання електроенергії – збігся в часі з проблемами, які виникли в генерації.

Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин повідомив під час прийому громадян в громадській приймальні Міністерства.

Зокрема, було зупинено деякі блоки ТЕС, через ремонт обладнання, брак антрацитного вугілля та загострення обстрілів об’єктів інфраструктури, які розташовані  поруч із зоною АТО

«Окрім проблем ТЕС, ми також сьогодні маємо дуже низьке виробництво на гідроелектростанціях — через низький рівень води. Дніпровський каскад взагалі має найнижчий рівень виробництва електроенергії за всю історію. Тим не менше, уроки опалювального сезону не пройшли дарма, і ми готові до такої ситуації», - наголосив Міністр.

«По-перше, завдяки підписаній з РФ прямій угоді Було використано імпортну електроенергію для забезпечення потреб українських споживачів. Контракт спрацював саме так, як і планувалося — як страховка у випадку форс-мажору, і імпорт буде припинено, як тільки ми відновимо власні потужності. По-друге, група спеціалістів уже відбула на ті приватні ТЕС, які зупинили блоки, щоб з'ясувати, наскільки виправданим є проведення позапланових ремонтів. По-третє, ми ведемо роз'яснювальну роботу з компанією ДТЕК, переконуючи більш рівномірно забезпечувати їхні станції вугіллям», - розповів Міністр.

Зокрема, Міненерговугілля працює над тим, щоб використати потужності острова  Бурштинської ТЕС, який до останнього часу працював для кількох областей та  на імпорт.

Використання острова Бурштинської ТЕС для об'єднаної енергосистеми зменшить можливості імпорту, водночас саме Бурштинський острів допомагає нашим сусідам з Республіки Польща, в яких виникла нестача потужностей у зв’язку з аномальною спекою. Ми щодня постачаємо 600 МВт до Польщі, ведемо роботу, щоб пришвидшити ремонтні роботи і додати ще 400 МВт додатково.