14.08.2015

З 18 по 19 серпня заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська здійснить робочий візит до Арабської Республіки Єгипет з метою обговорення актуальних питань двостороннього торговельно-економічного співробітництва та збільшення експорту української продукції.

Цей візит має стати продовженням діалогу з Єгипетською стороною за результатами візиту до м. Каїр Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка, Голови Української частини Спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет, який відбувся 5-6 серпня 2015 року.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо включення до порядку денного закордонних візитів урядових делегацій питань просування інтересів вітчизняних експортерів на зовнішніх ринках Мінекономрозвитку працює з відповідними центральними органами виконавчої влади, представниками вітчизняних бізнес-кіл щодо зацікавленості та розвитку перспективних напрямків  співпраці.

Нагадаємо, що в контексті співголовування Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком Української частини Спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та Арабською Республікою Єгипет було наголошено на необхідності розширення торговельно-економічного співробітництва, зокрема у рамках роботи Комісії, засідання якої було домовлено провести у найближчий перспективі.

У ході візиту Натальська Микольська планується провести зустрічі з Міністром промисловості, торгівлі, малих та середніх підприємств АРЄ М. Абдель Нуром, керівництвом Асоціації торгових палат АРЄ щодо нарощування експорту вітчизняної продукції енергетичного машинобудування, суднобудівного та сільськогосподарського машинобудування, а також активізації співпраці у аерокосмічній, нафтогазовій сферах, освіти, культури та туризму.

Водночас заступником Міністра - Торговим представником України передбачається здійснити переговори щодо усунення бар’єрів для експорту української продукції у контексті застосування Єгиптом обмежувальних заходів щодо імпорту сталевої арматури та іншої металургійної продукції, а також обговорити питання можливості застосування офіційним Каїром нових митних тарифів на металургійну продукцію, що може призвести до скорочення українського експорту до Єгипту майже вдвічі.

«Ми закликаємо вітчизняних підприємців-експортерів надавати свої пропозиції щодо налагодження та розширення співпраці з Єгиптом, а також конкретних питань, які потребують обговорення в рамках майбутніх зустрічей та консультацій», - звернулася Наталія Микольська до представників українського бізнесу.

Пропозиції щодо зацікавленості у налагоджені та розширені співпраці з Єгиптом варто надсилати на електронну адресу: exib@me.gov.ua .

Довідково

Єгипет посідає перше місце у рейтингу африканських країн за обсягом товарообігу, який у 2014 році склав 2 млрд. 953 млн. дол. США (збільшився на 3,4 %). При цьому експорт (чорних металів 46,6%; зернових 36,6,9%; жирів та олій тваринного або рослинного походження 6 %) – складає половину українського експорту до країн Африки: 2 млрд. 862 млн. дол. США (збільшення на 5,3 %).