14.08.2015

Дерегуляція аграрного сектору України йде повним ходом та вже дозволила спростити до 50% процедур в галузі. По це йдеться в статті Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка «Як відбувається дерегуляція аграрної галузi», опублікованій на сайті «Лівий берег».

Він підкреслив, що в умовах оборонного бюджету чи не єдиним механізмом підтримки виробників є пожвавлення ділової активності та заощадження підприємцями максимальної кількості коштів для розвитку власного бізнесу. Одна з необхідних для цього умов — дерегуляція. «Надмірна зарегульованість аграрної галузі — пережиток радянського минулого, коли перш ніж розпочати власну справу, чи оформити оренду земельної ділянки необхідно було пройти десять кіл бюрократичного пекла і зібрати кілька стосів необхідних паперів. Наша мета — наблизити порядок ведення аграрних відносин України до передових світових практик», — наголосив Міністр.

Загалом скасовано понад 14 дозвільних документів, ветеринарних свідоцтв та сертифікатів якості, 6 ліцензій, запроваджено понад 50 інших змін до законодавства в аграрній сфері. В перспективі це дозволить виробникам економити до 5 млрд. грн.

Наприклад, відчутними змінами в галузі тваринництва та рибного господарства стали скасування ліцензії на торгівлю племінними ресурсами та промисловий вилов риби у внутрішніх водоймах та річках, ветеринарного свідоцтва та свідоцтва виробника про якість, яким супроводжується кожна партія лову, знято обмеження щодо масштабу тваринницьких ферм та комплексів, які можуть претендувати на часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції.

«Наразі процес дерегуляції лише набирає обертів — попереду на нас чекає ще ряд важливих змін у агросекторі. Головне – впроваджувати їх помірковано, не нашкодивши ні бізнесу, ні кінцевому результату — продукції, з якою ми виходимо на міжнародні ринки», — підкреслив Олексій Павленко.