14.08.2015

Уряд виділив Фонду гарантування вкладів 28,9 мільярда гривень бюджетних коштів. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від Фонду прозорості та звітності перед громадянами та виступає за проведення повного публічного аудиту витрат. Про це Глава Уряду заявив під час наради з представниками Фонду гарантування вкладів у четвер, 13 серпня.

«Ми віддали вам 28,9 мільярда гривень з державного бюджету на те, щоби ці кошти пішли у Фонд і ви виплачували вкладникам ці кошти. І тому як Глава Уряду я вимагаю прозорості та звітності», - звернувся він до директора-розпорядника Фонду.

Глава Уряду наголосив, що із 12-ти банків, через які виплачувалися кошти вкладникам збанкрутілих фінустанов, шість потім були оголошені проблемними, а три - неплатоспроможними: «Хто приймав рішення про обрання саме цих банків, які взяли бюджетні гроші й повинні були виплатити їх власникам депозитів, і потім самі збанкрутували?»

Фонд, наголосив Арсеній Яценюк, також має відзвітувати про свої витрати: «Чому витрати на утримання тимчасових адміністрацій Фонду - а за нашими даними, це близько 8 тисяч осіб, - загалом по року становлять додатково майже 1,8 мільярди гривень, які можна було відправити на виплату депозитів?»

Глава Уряду заявив, що вимагає ефективності використання бюджетних коштів Фондом і нагадав, що вже неодноразово піднімав це питання. Арсеній Яценюк  наголосив на необхідності «повного публічного аудиту витрат» Фонду гарантування вкладів.

Прем’єр-міністр також підкреслив, що необхідно провести  розслідування банкрутства 56 банків для «з’ясування, хто виводив активи, хто з посадових осіб держави стоїть за виведенням активів, хто їм сприяв і куди ці активи поділися».

Із цим Глава Уряду звертається до Міністра внутрішніх справ, керівника податкової міліції, Голови Державної служби з фінансового моніторингу, Генеральної прокуратури України і Служби безпеки України.  Він звернувся до Національного банку України також долучитися до цього розслідування.

«У нас люди вимагають повернення вкладів. І ми повинні вимагати у власників банків, у менеджменту банків і у посадових осіб органів державної влади, які контролювали ці банки і отримали право управління цими активами, звіту і відповідальності за сотні мільярдів гривень, які були виведені з банківської системи», - наголосив Арсеній Яценюк.