14.08.2015

Мінрегіон впроваджує розроблену стратегію та реалізує концепцію децентралізації повноважень в будівельній галузі та дерегуляції бізнесу. Про це на брифінгу в Будинку Уряду сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський.

Першим кроком на цьому шляху стало прийняття у квітні поточного року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства».

«Це визначний законодавчий акт, який є базою для проведення реформи. Фактично, цим законом створене підґрунтя для початку процесу передачі функції Державної архітектурно-будівельної інспекції в громади та спрощення ведення будівельного бізнесу. Було багато скептиків, які не вірили, що за такий короткий час – буквально за 3 місяці – можливо розробити всі нормативно-правові акти, які дадуть можливість імплементувати норми закону в повсякденне життя, оскільки будівництво охоплює всі його сфери», - розповів Роман Абрамовський.

Він наголосив, що вже сьогодні – 13 серпня – усі проекти нормативно-правових актів будуть передані до Кабінету Міністрів України. «Далі ми очікуємо їх схвалення відповідним урядовим комітетом та розгляд на найближчому засіданні Уряду. До 1 вересня цього року уся підзаконна нормативно-правова база буде затверджена, як того і вимагає закон», - додав заступник Міністра.

За його словами, деякі органи місцевого самоврядування вже цікавляться створенням органів архітектурно-будівельного контролю у своєму складі. «Активність поки що не висока. Але ми впевнені, що з 1 вересня – з моменту прийняття усіх нормативно-правових актів – вона збільшиться. Міністерство веде роботу по роз’ясненню доцільності та необхідності отримання органами місцевого самоврядування функцій контролю ДАБІ. Це підвищить контроль над забудовою з боку громад та відповідальність органів місцевого самоврядування за створені об’єкти архітектури. Всі процеси від надання земельної ділянки, містобудівних умов та обмежень, відповідного зонування територій, видачі дозволів на будівництво та безпосередньо прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів повинні бути сконцентровані в громадах, що безпосередньо пов’язано з їх розвитком», - зазначив Роман Абрамовський.