14.08.2015

Міністерство молоді та спорту розпочинає експеримент щодо передачі більш широких повноважень спортивним федераціям. Відповідні угоди між Міністерством молоді та спорту та чотирма федераціями було підписано сьогодні, 13 серпня, в Будинку Уряду.

Як повідомив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, нещодавно Уряд прийняв постанову «Про проведення експерименту щодо залучення Міністерством молоді та спорту національних спортивних федерацій з окремих олімпійських видів спорту до організації і проведення спортивних заходів». В рамках експерименту - федерації самостійно забезпечуватимуть організацію та проведення спортивних змагань і тренувальних зборів, участь збірних України в міжнародних змаганнях. Вже не Мінмолодьспорт, а федерації-учасники експерименту затверджуватимуть кошториси заходів, списки учасників змагань, зборів, суддів, офіційних делегацій.

«Ви будете самостійно затверджувати ці питання, але ми з вас запитаємо дуже серйозно за використання державних коштів і за спортивний результат», - зазначив Ігор Жданов, додавши що саме такий підхід є хорошим прикладом громадсько-державного партнерства.

Експеримент буде проводитися в період з 1 вересня 2015 р. по 31 грудня 2016 р. Участь у ньому беруть Федерація баскетболу, Федерація важкої атлетики, Федерація легкої атлетики, Федерація стрибків у воду.

«Міністерство створює умови, а федерація розвиває окремий вид спорту і несе відповідальність за кількість медалей, за результати на міжнародній арені, за підготовку спортсменів  і за розвиток відповідного виду спорту в Україні»,  - Ігор Жданов.

За результатами експерименту буде підготовлено відповідні зміни в законодавство.