15.08.2015

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у п’ятницю, 14 серпня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив керівництву обласних державних адміністрацій невідкладно скликати комісії для посилення безпеки лісових територій. Зокрема, він віддав доручення ввести додаткові заходи контролю та зупинити полювання.

Глава Уряду нагадав, що згідно з чинним законодавством, обмеження полювання здійснюється рішеннями відповідних місцевих органів влади, і попросив голову ДСНС надати повний список областей, де необхідно обмежити переміщення осіб і відповідним чином призупинити полювання. «Оформити це рішення як рішення Державної комісії з надзвичайних ситуацій», - доручив Арсеній Яценюк.

Також Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності проведення роботи з населенням. «Треба зібрати сільських голів, і щоб людям просто пояснювали. Палять траву – вогонь пішов далі на торф’яник. Торф’яник загорівся – і знову горять ліси. Ми відправляємо літаки». Арсеній Яценюк нагадав, що лісові пожежі – не лише економічні збитки для держави, часто це призводить до людських втрат.

«Тому це стосується всіх областей, колеги. Після засідання нашої комісії ви збираєте свої регіональні комісії. Туди запрошуєте керівників міст і голів сільських рад. Робота безпосередньо з людьми», - підкреслив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк вкотре підкреслив необхідність притягнення до відповідальності осіб, які вчинюють умисні підпали, «і в тому числі порушують правила пожежної безпеки».

Крім того, Прем’єр доручив Міністру внутрішніх справ посилити контроль за переміщенням осіб по зоні відчуження.

«Голова ДСНС інформує мене, що контроль за переміщенням в зоні відчуження, м’яко кажучи, недосконалий. Ходять всі, кому не лінь. І я думаю, що ходять в тому числі і ті, які умисно підпалюють, з паспортами інших країн», - зазначив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк доручив Арсену Авакову додатково на декілька тижнів, доки триває високий температурний режим, відправити додаткові сили МВС та Нацгвардії для охорони і контролю за зоною відчуження.