15.08.2015

З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Волинській області військовослужбовці отримали 1 109 земельних наділів. Загальна площа виділених військовим земель складає 609,3 гектари. Лише впродовж липня та першої половини серпня 2015 року волиняни-учасники АТО стали власниками 203 земельних ділянок сукупною площею 74 гектари.

Землі військові планують використати для індивідуального житлового будівництва – 472 ділянки площею 66,3 га, ведення особистого селянського господарства – 350 ділянок площею 322,2 га, садівництва – 287 ділянок площею 20,9 гектари.

Загалом органи місцевого самоврядування та Головне управління Держгеокадасту Волині отримали від військовослужбовців 4 818 заяв на отримання землі. Землевпорядники прийняли 2 544 рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою на землі площею 966,9 гектара. Інші клопотання знаходяться у стадії розгляду.

«Учасникам АТО ми надаємо всю необхідну інформацію та консультативну допомогу. Розроблені покрокові схеми та механізм з поясненнями, як отримати наділи. Створені переліки вільних ділянок різного призначення, які можуть бути надані військовослужбовцям», - зазначає в.о. начальника земельної служби Волинської області Василь Василенко.

Довідково

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.