15.08.2015

В цьому році більшості абітурієнтів, порівняно зі вступною кампанією 2014 року, вдалося чесно і прозоро отримати бажане для них місце навчання.Про це повідомила Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун в програмі «Від першої особи» на радіо Ера 13 серпня 2015 року.

Порівнюючи вступні кампанії за осанні два роки, Інна Совсун зазначила, що виклики цьогорічної вступної кампанії пов’язані з реформами, котрі запроваджуються. «Модель вибору пріоритетів заяв абітурієнтів дозволила надати кращі місця державного замовлення для вступників», - наголосила Перший заступник Міністра.

За словами Інни Совсун, раніше зарахування на бюджетні місця відбувалося в кілька хвиль, що ускладнювало процес, робило його непрозорим. «Підтягування на вільні бюджетні місця відбувалося три рази. Але в будь-якому випадку під кінець вступної кампанії залишалося дуже багато вільних місць», - пояснила Перший заступник Міністра.

Водночас Інна Совсун зазначила, що питання вільних бюджетних місць буде вирішено за умови збалансованості у розподілі державного замовлення. «Сьогодні бюджетні місця залишаються на ті спеціальності, які не є популярними», - додала Перший заступник Міністра.

На думку Інни Совсун, вільні місця залишаються із-за втрати інтересу абітурієнтів до певних спеціальностей, а також недостатнього рівня знань вступників з предметів, зокрема, фізики і хімії. «І це питання потрібно вирішувати у школах комплексно», - зазначила Інна Совсун.

Перший заступник Міністра розповіла, що вже у вересні цього року на розгляд Парламенту буде представлено законопроект «Про освіту», яким передбачається 12-річне навчання у школі та закладено профільну старшу школу. «Програми в школі перевантажені, і це одна із ключових причин подовження терміну навчання в школі до 12 років з тим, щоб вкласти в часові рамки той обсяг матеріалу, який необхідно знати за повну середню освіту», - повідомила Інна Совсун.