16.08.2015

В результаті ефективної взаємодії Міністерства інформаційної політики України, Міністерства юстиції України та українських правозахисників, процедура в’їзду в окупований Крим для представників іноземних ЗМІ та правозахисних організацій може бути змінена вже в вересні.

Радник Міністра з питань інформаційної політики Криму Сергій Костинський підкреслив, що процедура буде спрощена завдяки ефективній взаємодії органів влади та громадськості, перш за все, в інформаційному просторі.

За словами Сергія Костинського, “спрощена процедура в’їзду в Крим для журналістів і правозахисників повністю відповідає національним інтересам України. На окупованій території мають працювати незалежні іноземні спеціалісти, які поважають закони України, визнають її суверенітет і територіальну цілісність та ставлять собі на меті висвітлення ситуації із правами людини та свободою слова і преси”.

Заступник Міністра юстиції Сергій Петухов розповів, що новий Порядок виявився занадто обмежувальним для іноземців та осіб без громадянства, адже процедура отримання спеціального дозволу для відвідування Криму є занадто складною, а перелік підстав для його видачі – занадто вузьким.

«Іноземні журналісти та правозахисники позбавлені практичної можливості відвідувати Крим для об'єктивного висвітлення ситуації, яка там склалася, – сказав Сергій Петухов. – Наразі Міністерство юстиції вирішило створити Координаційну раду з питань захисту прав громадян України в Криму, першим завданням якої буде внесення пропозицій про зміни до існуючого Порядку. У разі оперативної роботи, ці пропозиції можуть бути винесені на розгляд Кабінету Міністрів уже в вересні».

Нагадаємо, 3 серпня Міністерство інформаційної політики України організувало прес-конференцію в УНІА «Укрінформ» на тему «Правозахисники вимагають змінити новий порядок в'їзду в Крим".   В заході взяли участь: Тетяна Печончик - голова Правління Центру інформації з прав людини; Дар'я Свиридова - юрист Української Гельсінської спілки з прав людини; Сергій Заєць - експерт Регіонального центру з прав людини; Ольга Скрипник - голова Центру громадянської просвіти «Альменда», голова Громадської ради при МІП, Сергій Костинський - радник Міністра інформаційної політики.