17.08.2015

Семінари з енергоефективного партнерства цього тижня було проведено в м. Миколаєві та м. Херсон за участі директора департаменту державного регулювання Олександра Троня, представників облдержадміністрацій, обласної ради, Миколаївської міської ради, органів місцевого самоврядування, райдержадміністрацій, ОСББ, ЖБК, енергокомпаній, предстваників Ощадбанку, Укргазбанку та провідних компаній-виробників енергозберігаючого обладнання.

Презентуючи програму, якою держава стимулює населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів Олександр Тронь надав роз’яснення присутнім щодо умов участі у програмі та розповів про перспективу її реалізації. Директор департаменту державного регулювання навів успішні приклади впровадження регіональної програми у м. Львові, завдяки якій з обласного бюджету відшкодовується фізичним особам 20% відсоткової ставки за кредитами на придбання «негазових» котлів та 15% відсоткової ставки за кредитами на придбання енергозберігаючого обладнання. А також місцевої у м. Луцьку, якою відшкодовується частина відсотків за кредитами на енергоефективні заходи в будівлях для ОСББ.

У свою чергу начальник управління житлово-комунального господарства Миколаївської облдержадміністрації Євген Гладков під час вступного слова наголосив на необхідності проведення робіт з енергозбереження та зазначив, що державою надано можливість залучення кредитних ресурсів до впровадження цих заходів.

Він також, повідомив про підписання між Держенергоефективності, Миколаївською облдержадміністрацією, Миколаївською обласною радою та Миколаївською міською радою меморандуму про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків. «На виконання меморандуму завершується розробка регіональної програми щодо відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами фізичним особам, ОСББ, ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів», - зазначив Євген Гладков.

Олександр Смірнов - заступник голови Миколаївської обласної ради, привернув увагу до привабливості кредиту на енергоефективні заходи за фінансової підтримки Держави та підтвердив необхідність внесення проекту програми на розгляд сесії обласної ради.

Заступник Миколаївського міського голови Валентин Гайдаржи зауважив, що Миколаївським виконавчим комітетом ведеться робота щодо розробки міської програми з відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами фізичним особам, ОСББ, ЖБК на впровадження енергозберігаючих заходів.

Керівництво Херсонщини також розуміє необхідність підписання з Держенергоефективності Меморандуму і вважає, що це стане наступним кроком місцевої влади.