17.08.2015

14 серпня 2015 року у Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця» міста Батурина (Чернігівська область) відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура-2015: Гетьманська Україна».

Заступник Міністра освіти і науки Андрій Гевко зачитав привітання від імені Міністра освіти і науки України – Голови штабу гри Сергія Квіта всіх учасників та гостей з початком завершального ІІІ етапу гри «Сокіл» («Джура»).

У своєму привітанні до учасників гри Міністр освіти і науки підкреслив, що часи Гетьманства в український історії – «це скарбниця високої духовності наших предків, джерело натхнення в боротьбі за свободу, державність і незалежність».

Сергій Квіт зазначив, що шлях, яким пройдуть учасники дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – це шлях Гетьманської України, котрий є «символом доби незламності українського духу, непростої тернистої боротьби за волю і незалежність Української держави».

Голова штабу гри нагадав про сторінки історії, де джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу, зокрема, через козацький вишкіл. Сергій Квіт підкреслив, що джури обов’язково ставали козаками – гідними оборонцями честі та свободи українського народу. «Протягом століть на козацьких традиціях виховуються всі покоління українців – які сьогодні з честю і гідністю ставали на захист України проти новітнього східного агресора-загарбника», – йдеться у привітанні Міністра.

У своєму привітанні Сергій Квіт зазначив, що учасниками цьогорічного заходу є найактивніші джури з усіх куточків України та наголосив, що «національно свідома, патріотично налаштована молодь – це надія України та запорука її достойного майбутнього».

Міністр побажав учасникам гри – юним нащадкам козацької слави доброго здоров’я, щастя, успіхів та нових здобутків. «Духовний і фізичний гарт, здобутий під час III (Всеукраїнського) етапу, допоможе вам зробити правильний вибір у житті, стати гідними синами і дочками України. Гартуючи свій характер і волю, маючи тверду руку і незламну віру ви станете здатними здійснити відвічну мрію багатьох поколінь українців – запевнити розквіт та велич Української нації та держави!», - підкреслив Сергій Квіт.

Міністр у своєму привітанні також нагадав, що гра започаткована Міністерством освіти і науки України з ініціативи та активної підтримки громадських активістів.

Повна версія привітання за посиланням: http://www.mon.gov.ua/activity/education/pozashkilna-osvita/vseukrayinska-dityacho-yunaczka-vijskovo-patriotichna-gra-%C2%ABsokil%C2%BB-(%C2%ABdzhura%C2%BB)/dzhura-2015-getmanska-ukrayina.html