17.08.2015

Наступного тижня представники Міністерства охорони здоров’я виїдуть в регіони для моніторингу ситуації з ліками. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України 14 серпня.

Робочі групи, які очолять Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі та заступник Міністра Віктор Шафранський, ставлять за мету перевірити реальну ситуацію з залишками вакцин та лікарських засобів у медичних закладах України для подальшого ефективного перерозподілу життєво необхідних ліків на період здійснення державних закупівель у 2015 році.

Заступник Міністра зазначив, що проблема з ліками дуже серйозна, адже на протязі кількох попередніх років не закуповувалися в повному обсязі необхідні об’єми імунобіологічних препаратів, і сивороток,  і вакцин.

«Сьогодні МОЗ працює над вирішенням цієї надскладної проблеми», - наголосив Віктор Шафранський, зазначивши, що МОЗ максимально спростив реєстрацію препаратів, тож тепер компанії-виробники мають прискорити оформлення документів на реєстрацію ліків.

«МОЗ контролює кількість імунобіологічних препаратів, які розподілені між регіонами нашої країни, - зазначив Віктор Шафранський. – Плануємо, саме на місцях в лікарнях, поліклініках ознайомитися зі станом справ, подивитися яким чином ті препарати, що були розподілені в області, зберігаються, використовуються, чи належним чином перерозподіляються залишки».

За словами заступника Міністра, в деяких медичних закладах є надлишки, тоді як у великих містах, де велика скупченість населення,  спостерігається відсутність препаратів. Тож головне завдання – правильно перерозподілити ліки, до того часу, поки буде проведено нові закупки.

Заступник Міністра наголосив, що області і регіони на сьогодні мають можливість закуповувати препарати за кошти місцевих бюджетів.

«Ми плануємо, перебуваючи в робочих поїздках, акцентувати увагу місцевої влади на тому, що вона повинна долучитися до вирішення цієї проблеми», - додав Віктор Шафранський.