18.08.2015

Землевпорядники Сумщини зарезервували для учасників АТО землі площею майже 3,6 тис. гектарів. Ділянки, що можуть бути запропоновані військовим,  розташовані як в межах, так і поза межами населених пунктів. За цільовим призначенням земельні наділи можуть бути використані для будівництва та обслуговування житлового або дачного будинку, ведення садівництва та особистого селянського господарства. Найбільшу кількість земель зарезервували у Кролевецькому, Середино-Будському, Липоводолинському, Роменському та Великописарівському районах.

«При відборі земель ми враховували наявність під’їзних шляхів, інженерних мереж, наближеність до населених пунктів. Ми розуміємо, що більшість учасників АТО виявлять бажання отримати землю саме для будівництва. Тому, розвинена інфраструктура є ключовим фактором в цьому питанні»,- зазначив Дмитро Глущенко, керівник землевпорядної служби Сумщини.

З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО земельними ділянками у Сумській області військовослужбовці подали 1 558 звернень на отримання наділів. Землевпорядники надали 959 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земель площею близько 660 гектарів. Найбільшу кількість ділянок учасники АТО отримають на території Сумського району та м. Суми (майже 50% від загальної кількості дозволів).

Більшість земельних ділянок – 407- загальною площею 49 га військові планують використати для ведення садівництва. З них 380 ділянок знаходиться на  території Сумського та 27 – на території Роменського районів. Ще 306 ділянок площею близько 586 га відведуть для ведення особистого селянського господарства. Наділи розташовані на території Роменського (76), Лебединського (64) та Тростянецького (44) районів. Для індивідуального житлового будівництва учасники АТО отримають 246 ділянок площею 24,6 гектари. Найбільшу кількість наділів нададуть у м. Шостка (117), м. Конотоп (62), м. Суми (17) та Сумському районі (50).