18.08.2015

Про це йшлося на черговому семінарі з енергоефективного партнерства, проведеному Держенергоефективності спільно з Харківською ОДА та обласною радою 14 серпня.

"За статистичними даними, які ми щотижня отримуємо від уповноважених банків, Харківська область входить у п'ятірку областей, де державна програма з енергоефективності користується особливою популярністю. На сьогодні на Харківщині вже видано 828 кредитів. Це черговий раз свідчить про доступність програми пересічному українцеві", - повідомив Перший заступник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт та нагадав учасникам семінару, що населення отримує від держави відшкодування 20% суми кредиту на "негазові" котли та 30% - на енергоефективне обладнання та матеріали, а ОСББ (ЖБК) – 40% суми кредиту на енергоефективні матеріали та обладнання.

"Більше того, вчора, 13 серпня Держенергоефективності здійснило відшкодування 40% суми кредиту, взятого ЖБК м. Харкова на утеплення житла. Це перший житлово-будівельний кооператив в Україні, якому Держава вже повернула частину коштів за програмою, - зауважив О. Корчміт. - Ми черговий раз переконуємося, що розроблений нами механізм дієвий, реальний та простий".

"Сподіваюсь, що інші житлово-будівельні кооперативи, кількість яких у Харківській області становить близько 780, також скористаються можливістю провести загальнобудинкові заходи з енергоефективності за державною підтримкою", - підкреслив Перший заступник Голови.

Розповідаючи про активну роботу Агентства з регіонами у сфері енергоефективності, Олексій Корчміт зазначив, що місцева влада Харківської області також виявила бажання долучитися до ініціатив Уряду у сфері енергоефективності та має намір відшкодовувати частину відсоткової ставки за кредитами на енергоефективні заходи для населення.

У свою чергу заступник голови Харківської ОДА Марк Беккер повідомив, що розробляється програма стимулювання ОСББ та ЖБК Харківської області до впровадження енергоефективних заходів. За його словами, стимулом до залучення ОСББ та ЖБК до участі у державній програмі з енергоефективності будуть кошти, виділені не лише з державного бюджету, а й з обласного.

"Таке фінансування дасть реальну можливість співвласникам будинку в умовах жорсткої економії енергетичних і грошових ресурсів вирішити проблему термомодернізації будівель, - наголосив М. Беккер. - Наразі програма готується для розгляду на найближчій сесії обласної ради".

Довідково

У семінарі взяли участь представники Харківської ОДА, обласної ради, міської ради, заступники голів районних державних адміністрацій, міських голів міст обласного значення, Ощадбанку, Укргазбанку, ОСББ, ЖБК, громадських організацій, виробники енергоефективних матеріалів та обладнання.