19.08.2015

17-18 серпня відбувся дводенний міжнародний семінар «Статистика в галузі культури – роль, інструменти, виконавці», реалізований у співпраці Міністерства культури та Європейської Комісії в Україні, в рамках Програми зовнішньої технічної допомоги ЄС TAIEX.

«Культурна статистика, що використовується в Європі, дедалі більше впливає на планування не лише культурного, а й соціального та економічного розвитку. Гармонізація статистичних показників та використання спільних механізмів збирання та оцінки даних є надзвичайно важливими в процесі реалізації міжнародних програм як на національному, так і місцевому рівнях,» — зазначив у своєму виступі заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Семінар пройшов за участі міжнародних експертів, а саме заступника міністра з питань досліджень культури та ЗМІ Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів Роберта Остергуса, заступника директора Фонду культурних досліджень Німеччини Моніки Гагедорн-Саупе, заступника директора з питань наукових досліджень Національного інституту статистики Італії Кароліни Фачоні, представника директора з питань міжнародних зв’язків Національного інституту музеїв і державних колекцій Польщі Пауліни Флор'янович.

Від української сторони в семінарі взяли участь співробітники Міністерства культури та Українського центру культурних досліджень, Державної служби статистики України, обласних управлінь статистики, обласних та районних управлінь культури, працівники бібліотек, музеїв та представники недержавних організацій культури.

Модерував семінар директор Українського центру культурних досліджень Міністерства культури Олександр Буценко.

Завданням проведення семінару був обмін досвідом між українськими і європейськими фахівцями. Вдосконалення українських методик збору інформації для отримання надійних даних, сумісних з європейськими стандартами. Даний семінар реалізований в рамках практичного втілення Стратегії розвитку української культури та налагодження європейсько-української співпраці в аналітичній і дослідницькій роботі в галузі культури.

Під час семінару європейські та українські фахівці обговорили роль статистики в культурній політиці та креативній економіці, міжнародні джерела культурної статистики, використання статистичних даних політиками, науковцями, культурними та проектними  менеджерами, а також способи ведення статистики в бібліотечній і музейній роботі.

Напрацьовані під час семінару рекомендації будуть враховані під час збору і аналізу статистичних даних Міністерством культури, підвідомчими установами, обласними управліннями статистики та іншими організаціями.

Також, планується продовжити співпрацю з Незалежною європейською організацією музейної статистики (EGMUS) в галузі музейної справи, дослідженнях культурної спадщини і культурних індустрій.

Довідково

Технічна допомога ЄС в рамках інструменту TAIEX передбачає сприяння національним та регіональним органам влади у приведенні політики в різних сферах, в тому числі, і в галузі культурної статистики, у відповідність до норм і стандартів ЄС. Проектна заявка на проведення міжнародного семінару з питань обміну досвідом, розроблена Українським центром культурних досліджень і підтримана Міністерством культури України, була відібрана Європейською Комісією з-поміж інших заявок від України, зважаючи на її актуальність і важливість.