19.08.2015

У Дніпропетровській області на території 1 497 населених пунктів проведена нормативна грошова оцінка земель – у 1435 селах, 45 селищах  міського типу та 17 містах. Це становить 99,7 % від загальної кількості адміністративно-територіальних одиниць регіону.

З початку 2015 року землевпорядники Дніпропетровщини виконали повторну нормативно грошову оцінку у трьох населених пунктах площею 83,6 тис. гектарів. До кінця року заплановано провести сім експертиз на території 92 тис. гектарів. Згідно чинного законодавства, для земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, нормативно грошова оцінка проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років.

На Дніпропетровщині вже затверджена нормативно грошова оцінка землі у містах Кривий Ріг, Дніпропетровськ та с. Авіаторське. Підготовчі роботи проводяться у містах Нікополь та Апостолове. Також укладено договори на виготовлення  технічної документації з нормативної грошової оцінки земель у м. Тернівка та с. Зелена Долина.

Довідково

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.