19.08.2015

Бурштиновмісні піски можуть бути багатими і на інші мінеральні речовини в промислових обсягах. Деякі із яких можуть мати для країни стратегічне значення. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський в інтерв’ю виданню «Урядовий кур’єр».

«При обговорені бурштинової проблеми чомусь забувають про застосування комплексного використання надр. За інформацією фахівців-геологів, бурштиновмісні піски можуть бути багатими і на інші мінеральні речовини в промислових кількостях. Деякі із яких можуть мати для країни стратегічне значення. Це має бути вимогою до надрокористувачів, складовою розвідки родовищ. Мінприроди зобов’язано забезпечити виконання стратегічної екологічної оцінки планів видобутку бурштину на Поліссі. Такий підхід має стати практикою для всієї країни», – підкреслив Валерій Вощевський.

Відповідаючи на запитання видання, які компанії матимуть змогу здійснювати видобуток бурштину та за якими технологіями, Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що наразі законодавчих підстав для недопущення приватних компаній до видобутку бурштину немає. «Головне, компанії повинні мати кадрове та технічне забезпечення, пройти ліцензування для здійснення видобувних робіт. Проте, на мою думку, держпідприємство має здійснювати видобуток та реалізацію бурштину на внутрішньому і зовнішніх ринках», – додав він.

За словами Валерія Вощевського, потенційні запаси бурштину в надрах країни можуть становити від 2 до 10 тис. тонн, але для їх підтвердження держава має забезпечити проведення комплексу геолого-розвідувальних робіт. «Лише їх проведення дасть змогу відкрити нові родовища, що є важливим з точки зору стратегії розвитку галузі», – сказав урядовець.

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що не варто вести розмови про легалізацію видобутку місцевим населенням. «Такими заявами ми повертаємось у кам’яний вік. Видобувна діяльність підлягає ліцензуванню, роботи мають проводити спеціалізовані підприємства із дотриманням технологічних умов та умов безпеки. Інша річ – ми маємо подбати, щоб місцеві жителі були максимально залучені до діяльності підприємств», – зазначив Валерій Вощевський.

Як підкреслив урядовець, держава повинна показати місцевим жителям переваги  раціонального використання надр, що може бути реалізовано виключно законним та цивілізованим шляхом.

Нагадаємо, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністерству екології та природних ресурсів розробити дорожню карту щодо видобутку бурштину в Україні.

Як повідомлялося, Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Державній службі геології та надр провести комплексний аудит ресурсного потенціалу надр та потужностей видобутку корисних копалин в Україні.