19.08.2015

Одеський припортовий завод (ОПЗ) є одним із перших у черзі на приватизацію і саме тому увага громадськості зосереджена на ньому. Професійні радники допоможуть провести передпродажну підготовку підприємства та об’єктивно оцінити його вартість. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час робочого візиту до Одеської області.

«Перші два підприємства, тобто Центренерго та Одеський припортовий завод, мають бути продані тільки стратегічним іноземним інвесторам. Приватизація є частиною реформи державного сектору економіки, яка зменшить втручання в неї держави, залучить приватні інвестиції у розвиток підприємств та збільшить податкові надходження до держбюджету,» - повідомив Айварас Абромавичус.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України зазначив, що прозора і конкурентна приватизація буде працювати на побудову довготривалих та прозорих відносин з бізнесом, у тому числі з іноземними інвесторами. Всі потенційні інвестори повинні отримати рівний доступ до інформації про підприємство для реальної оцінки його інвестиційної привабливості. Уряд, у свою чергу, матиме низку вимог до майбутніх власників компанії, що стосуватимуться збереження профілю підприємства, екологічного та соціального факторів.

У 2014 році 30 найбільших державних компаній, до яких входить Одеський припортовий завод, перерахували до бюджету України 1,2 млрд. гривень у якості дивідендів. При цьому вони отримали із держбюджету понад 13 млрд. гривень у формі субсидій та податкових пільг, і зазнали збитків у розмірі 100 млрд. гривень. Приватизація держпідприємств допоможе скоротити витрати на субсидії та податкові пільги, залучити прямі іноземні інвестиції, побороти корупційні схеми у державному секторі та створити рівні умови для всіх учасників ринку.