21.08.2015

Державну екологічну інспекцію України буде найближчим часом реформовано. Про це повідомив виконуючий обов'язки Міністра екології та природних ресурсів України Сергій Курикін під час спільної наради  Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря та Державної екологічної інспекції в Одеській області.

Під час зустрічі обговорили питання реформування Держекоінспекції та забезпечення науково-експертної підтримки діяльності Держекоінспекції з боку Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) у сфері інструментально-лабораторного контролю, а також питання роботи інспекції у сфері держконтролю на кордоні (в портах) після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України № 483, 491 та 492 від 07.07.2015 року по дерегуляції у морських портах.

«Підвищення ефективності роботи Держекоінспекції, шляхом використання досвіду європейських країн, виключення корупційних фактів – це основні завдання, які ми повинні вирішити найближчим часом»,- зазначив Сергій Курикін.

Відділ інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря вніс пропозиції щодо деяких змін, а саме: розроблення та затвердження у системі Мінприроди нормативних документів, які дадуть змогу контролювати  можливе забруднення акваторій портів і територіальних вод України від скидання з суден забруднених вод. Для ефективного виконання покладених на Держекоінспекцію завдань існує потреба проведення інструментально-лабораторного контролю за викидами від джерел неорганізованих викидів та у разі виникнення аварійних ситуацій, як техногенних так і природних.

Крім того, доцільно надати можливість екоінспекції проводити моніторинг стану природного довкілля, зокрема проведення державного моніторингу морських вод по точкам, які характеризують вплив на Чорне море основних природних та антропогенних джерел забруднення. Це, наприклад,  надасть можливість проводити  моніторинг якості морської води вздовж пляжної смуги у курортний сезон. У цьому разі Держекоінспекція буде спроможна надавати інформацію про стан морського середовища Обласним управлінням та Департаменту моніторингу Мінприроди  України.