21.08.2015

Вживаються заходи щодо депопуляції дикого кабана для запобігання поширення африканської чуми свиней. Про це повідомив на брифінгу в Будинку Уряду заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський у четвер, 20 серпня.

За його словами, відповідне розпорядження було підписано 12 серпня. Його дія поширюється на Київську, Полтавську, Чернігівську та Сумську області, де виявлено випадки африканської чуми свиней. Також заходи стосуватимуться оздоровлених Рівненської та Житомирської областей, а також прилеглих до них.

Олександр Вержиховський нагадав, що загалом з 2012 року виявлено 36 випадків АЧС, цього року вже зафіксовано 19 випадків, останній вчора в Сумській області. 28 липня 2015 року зареєстровано підозру на африканську чуму свиней (АЧС) у смт. Калита, що на Київщині. Згодом цей діагноз було підтверджено лабораторно. В господарстві, де виявлено АЧС, ліквідовано 60 тис. тварин. Також прослідковано всі шляхи пересування свиней та м‘яса з цього господарства, яке здійснювалося напередодні виявлення вірусу. Нажаль, на Полтавщині було підтверджено діагноз у тварин, вивезених з свинокомплексу у смт. Калита.

На сьогодні продовжуються заходи з недопущення поширення вірусу. Зокрема, проводяться перевірки, які поновлено у зв’язку з виявленням АЧС,  широка роз’яснювальна робота серед населення. Як нагадав Олександр Вержиховський, відповідно до інструкції щодо профілактики та боротьби з АЧС, тварини в епізоотичному осередку, а це 3 км, підлягають ліквідації. Нажаль, інших способів боротьби з АЧС не існує.

Тож головне наразі – заходи профілактики. Зокрема, дезінфекція - звичайний килимок на вході з відповідним розчином може стати надійною перепоною поширенню вірусу. А от поширення вірусу в дикій природі контролювати складніше. Олександр Вержиховський закликав власників мисливських угідь відповідально поставитися до ситуації та вжити всіх необхідних заходів для недопущення поширення вірусу АЧС.