21.08.2015

У Центральному будинку офіцерів Збройних сил України, відбулась зустріч Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Віктора Муженка з 120 колишніми військовослужбовцями Збройних Сил України, які минулого року першими стали на захист незалежності нашої Батьківщини. Ці чоловіки і жінки були призвані під час 1 та 2 хвилі мобілізації у 2014 році та на сьогодні вже демобілізовані з лав Збройних Сил України.

«Саме Вам випала важка доля стати першими на захист рідної землі, своєї родини – батьків, матерів та дітей. Щоб зрозуміти увесь той тягар, що ліг на ваші плечі, необхідно згадати в яких складних суспільно-політичних умовах відбувались перші дві хвилі часткової мобілізації. Окуповано Крим, ворог зухвало розгортає військову агресію на Сході України, суспільство частково дезорієнтовано, армія суттєво обмежена у матеріально-технічних та фінансових ресурсах. У таких обставинах плани ворога могли бути зруйновані лише незламній стійкості тих, хто за покликом серця взяв в руки зброю. І ви з цією задачею впоралися з гідністю та честю. Своєю рішучістю та бойовим духом ви зупинили ворога, дали можливість країні та армії наростити оборонний потенціал, відродити довіру та всенародну любов до українського війська», - зазначив генерал-полковник Віктор Муженко виступаючи перед присутніми.

Він також  підкреслив, що цей захід – відзначення  особливих заслуг учасників АТО перед Батьківщиною та щира подяка кожному за виявлений героїзм, мужність та жертовність під час виконання свого громадянського та військового обов’язку.

Між Начальником Генерального штабу та учасниками АТО відбулась відверта розмова, щодо вирішення питань звільнених та діючих військовослужбовців яка затягнулась на дві години. Зокрема постало питання використання пільг на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, коли приватні перевізники відмовляються виконувати норму закону. Як з’ясувалось у кількох областях України це питання було вирішено на місцевому рівні за допомогою діалогу між громадськими об’єднаннями учасників АТО та органами місцевої влади. Низка  питань постала по неотриманню нагород та деяких виплат за участь у АТО,  включаючи «бойові» та грошової компенсації сім’ям загиблих та поранених, і ще багато іншого. Кожне звернення було зафіксовано та після відповідного вивчення про прийняте рішення буде повідомлено заявникам, а гроші та винагороди обов’язково знайдуть своїх власників.

Також, під час зустрічі, усі  присутні були нагороджені заохочувальною відзнакою Начальника Генерального штабу Головнокомандувача Збройних Сил України – «Учасник АТО».