21.08.2015

Два українських підприємства отримали дозвіл на експорт курячих столових яєць до Ізраїлю. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

«Відкриття ізраїльського кордону для аграрної продукції свідчить про дієвість існуючої державної системи контролю і нагляду. Крім того, це черговий доказ того, що українські виробники дедалі підвищують якість продукції та здатні конкурувати на світових ринках. Ми зацікавлені в активізації торгівельних відносин з Ізраїлем та зі свого боку готові розширювати асортимент продукції», – заявив Олексій Павленко.

Представники ветеринарної служби Ізраїлю з інспекційним візитом перебували в Україні протягом тижня. Загалом вони проінспектували 7 підприємств-виробників столових яєць у Київській, Хмельницькій, Чернігівській, Сумській і Запорізькій областях. Представники інспекції дійшли до висновку, що продукція українських аграріїв відповідає всім вимогам та може експортуватись до Ізраїлю.

Інспекції передували переговори з Головним ветеринарним інспектором Ізраїлю доктором Надавом Галоном, які відбулися в рамках Генеральної сесії Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин у Парижі.

Як повідомив заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський, в Україні також працюють фахівці Республіки Молдова. Вони вже проінспектували підприємства дев’яти областей. Протягом поточного тижня інспекція триває на Львівщині та Рівненщині. «Молдова запроваджує вимоги європейського законодавства в частині безпечності харчових продуктів. По завершенню інспекції фахівці зроблять висновки щодо відповідності та якості української продукції та можливості надання дозволу на експорт», – сказав Олександр Вержиховський.