22.08.2015

Сьогодні на виконання доручення Президента України Першим заступником Голови Державної прикордонної служби України проведено координаційну міжвідомчу нараду за участі представників Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України, Антитерористичного штабу при СБУ, Генерального Штабу ЗСУ, Національної Гвардії, а також Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Метою наради було обговорення питання можливості залучення експертів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до моніторингу за ситуацією в контрольних пунктах в’їзду/виїзду вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей та на адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим.

Під час наради було наголошено, що розгортання діяльності спостерігачів СММ ОБСЄ у контрольних пунктах, їх неупереджена та незалежна діяльність дозволять забезпечити об’єктивну оцінку ситуації вздовж лінії зіткнення у межах Донецької і Луганської областей та на адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим.

З огляду на важливість та надзвичайну актуальність питання порядку денного ініціативна пропозиція Державної прикордонної служби України щодо взаємодії з експертами місії в контрольних пунктах була всебічно підтримана усіма учасниками наради.

Водночас, представник Антитерористичного центру при Службі безпеки України відзначив, що «на сьогоднішній день Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні є єдиним реальним стримуючим фактором, який спроможний утримувати систему безпеки вздовж лінії розмежування хоча б на тому рівні, який наразі склався».

Міністерство закордонних справ України привітало започатковану пряму безпосередню взаємодію між Адміністрацією Держприкордонслужби України та керівництвом Спеціальної моніторингової місії та висловило готовність надати всіляке сприяння спільній роботі у разі виникнення необхідності.

Голова відділу операцій СММ ОБСЄ в Україні Георгій Покас поінформував, що Місія зацікавлена та підтримує пропозиції Держприкордонслужби щодо розширення межі своєї діяльності на контрольні пункти в’їзду/виїзду вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей та на адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим, а також готова вивчити питання збільшення чисельності персоналу, що працює на Сході України. Також представники СММ ОБСЄ висловили зацікавленість питанням створення гуманітарних логістичних центрів для потреб цивільного населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях.

За результатами наради буде опрацьовано алгоритм дій щодо запровадження пілотного проекту із залучення спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до моніторингу вздовж лінії зіткнення та на адміністративному кордоні з Автономною Республікою Крим.