22.08.2015

Відбулося чергове засідання Антикризового енергетичного штабу.

Під час засідання Штабу особливу увагу було приділено питанню вивезення вугілля із зони АТО. Так, за наявною інформацією, за добу із зони АТО можна вивезти близько 72 тис. тонн вугілля. Однак на сьогодні ця цифра значно менша через ведення бойових дій з боку терористичних організацій, тому на засіданні штабу обговорили альтернативні варіанти завезення вугілля.

У ході засідання наголошено на необхідності всіма можливими засобами забезпечити накопичення обсягу вугілля на складах ТЕС, необхідних для сталого проходження нового опалювального сезону. Нагадаємо, йдеться про накопичення до 1 жовтня 2015 року 3,2 млн. тонн вугілля всіх марок, з яких 1,4 млн. тонн вугілля газової групи та 1,8 млн. тонн антрациту.

Крім того, учасники засідання обговорили питання щодо стану розрахунків за використаний природний газ та розрахунків на оптовому ринку електроенергії.

Окремо розглядалося питання щодо доопрацювання прогнозного балансу електроенергії, палива та витрат генеруючих компаній теплових електростанцій. Зокрема, у чинному на сьогодні варіанті документа (затвердженого 22 травня 2015 р.) прогнозується падіння споживання електроенергії в 4 кварталі 2015 року на 11% порівняно із аналогічним періодом минулого року (без урахування зони АТО). Водночас Мінекономрозвитку прогнозує зростання ВВП на 0,4% у зазначений період.

У зв’язку з цим Віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міненерговугілля, Мінекономрозвитку та НКРЕКП актуалізувати прогнозний баланс із врахуванням цих даних. Остаточний варіант документа має бути підготовлений до 10 вересня цього року.

Нагадаємо, за дорученням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка створено міжвідомчу робочу групу з питань підготовки до осінньо-зимового сезону, її очолив Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський.