22.08.2015

У Мінсоцполітики під головуванням заступника Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергія Устименка відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення проекту Стратегії подолання бідності, яка готується відповідно до Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, наукових установ  та сторін соціального партнерства. Для того, аби проект Стратегії врахував міжнародні підходи до вирішення проблем бідності та соціального виключення, Міністерство звернулося до агенцій ООН з проханням надати експертну допомогу у його розробленні, зокрема Програми розвитку ООН та Міжнародної організації праці. З цією метою до участі у роботі Міжвідомчої робочої групи залучено міжнародного консультанта з питань подолання бідності Мела Казінса.

Відкриваючи зібрання, Сергій Устименко подякував міжнародним інституціям за надану підтримку й зауважив, що спільна робота з міжнародними експертами та організаціями дає змогу відобразити у новій урядовій Стратегії подолання бідності міжнародні зобов’язання України соціального характеру та міжнародні підходи щодо вирішення проблеми бідності й соціального виключення, а також аналіз кращих практик вироблення та реалізації стратегічних заходів у вирішенні питань бідності.

«Міжнародним консультантом надано коментарі та пропозиції до проекту Стратегії, підготовлені за результатами проведених робочих зустрічей з представниками департаментів Мінсоцполітики, наукових установ та Державною службою статистики. Ми усвідомлюємо те, як складно здійснювати розроблення  такого документу на даному етапі, в умовах бойових дій на Сході України, що призвели до падіння економіки, відповідного зниження рівня життя громадян, виникнення нових ризиків бідності у зв’язку з масовим переміщенням населення. Однак, з іншого боку, системні реформи, що здійснюються Урядом в усіх сферах суспільного життя, повинні бути націлені на єдину мету - на модернізацію країни, підвищення рівня життя та зменшення рівня бідності та дотримання соціальних прав людини», - зазначив заступник Міністра.

Він ще раз підкреслив, що робота над новою Стратегією є вкрай актуальною. Адже документом має бути визначено вектор проведення цілої низки реформ - насамперед у сфері політики зайнятості, соціального захисту, освіти, охорони здоров’я. «А результатом реформ повинно стати зменшення в країні соціальної нерівності та розширення доступу до соціальних благ усіх верств населення», - наголосив Сергій Устименко.