24.08.2015

Україна та Єгипет домовились про необхідність відновлення роботи торговельно-економічної комісії, яка має стати дієвим механізмом для обговорення та вирішення питань, які можуть виникати між представниками української та єгипетської промисловості на ринках обох країн. Таке рішення було ухвалено під час зустрічі заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської з Міністром промисловості, торгівлі, розвитку малих та середніх підприємств Єгипту М. Абдель Нуром. Зустріч було проведено в рамках візиту Наталії Микольської до Арабської Республіки Єгипет 18-19 серпня цього року.

У ході зустрічі Торговий представник України окремо звернула увагу на проблему застосування захисних заходів щодо сталевої арматури та можливого підвищення імпортного ввізного мита, оскільки все це може стати значною перешкодою для доступу української продукції на єгипетський ринок.

«Водночас, ми домовилися про необхідність поглибленого співробітництва між митними органами України та Єгипту, що дозволить спростити процедуру переміщення та митної оціни експортно-імпортних операцій, а також про спрощення українських митних процедур відносно єгипетської сільськогосподарської продукції», - повідомила Наталія Микольська.

За її словами, М. Абдель Нур в цілому підтримав пропозицію української сторони щодо необхідності визначення механізмів, які б дозволили збільшити товарообіг та задовольнили б інтереси єгипетської та української сторін.

Серед іншого, з метою зміцнення торговельно-економічних відносин та покращення іміджу України та її виробників, сторони обговорили проведення спільних економічних бізнес-форумів для підприємців обох країн, а також налагодження діалогу між Федерацією промисловців Єгипту, Єгипетською торговою палатою та їх українськими колегами.

За результатами проведеної зустрічі було вирішено здійснити обмін інформацією щодо шляхів реалізації потенційних проектів для подальшої співпраці до 15 вересня цього року.

У рамках робочого візиту до Єгипту Наталія Микольська також  провела зустріч із головою Асоціації торгових палат Єгипту, під час якої сторони розглянули можливість створення спільних проектів у наступних секторах економіки: суднобудування (оновлення та переоснащення промислового риболовного флоту), косметологія, фармацевтика, машинобудування, співробітництво у науково-технічній сфері, розроблення та впровадження проектів із надання інноваційних технологій у медичній сфері, сфері ІТ послуг, та туризму.

«Такі зустрічі дають можливість налагодити  безпосередній діалог між українським та єгипетським бізнесом, а також сприяти розвитку інноваційних напрямків співпраці. Зокрема, в рамках однієї із зустрічей єгипетська сторона вже висловила зацікавленість у реалізації спільних проектів, пов’язаних із українською індустрією моди», - підкреслила Наталія Микольська.

Нагадаємо, що напередодні візиту, під час зустрічі з представниками вітчизняного бізнесу Торговий представник України закликала промисловців долучатися до розширення торговельних відносини із Єгиптом: «Після 5 років відновився діалог на урядовому рівні. Два тижні тому відбулась поїздка нашого Міністра аграрної політики та промисловості в Єгипет, на відкриття нового Суецького каналу… Наприкінці року ми плануємо провести міжурядову комісію. Тому, якщо у вас є проблеми, або необхідна підтримка Міністерства - ми можемо включити ці питання в порядок денний міжурядової комісії та вирішити їх».

У зустрічі також взяли участь представники ділових кіл України. Зокрема, серед них керівники відомих українських підприємств: ПАТ «Фармак», ПАТ «Азовзагальмаш», ПАТ «АрселорМітталКривийРіг», ТОВ «Метінвест Холдінг», АТ «Мотор-Січ», ПАТ «Київметробуд», ДП “Зоря - “Машпроект”, ДП “Електроважмаш”, ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод", представники Торгово-промислової палати України та інші.

Пропозиції щодо зацікавленості у налагоджені та розширені співпраці з Єгиптом варто надсилати на електронну адресу: change.trade@me.gov.ua

Довідково

Арабська Республіка Єгипет посідає перше місце у рейтингу африканських країн за обсягом товарообігу, який у 2014 році склав 2 млрд. 953 млн. дол. США (збільшився на 3,4 %). При цьому експорт (чорних металів 46,6 %; зернових 36,69 %; жирів та олій тваринного або рослинного походження 6 %) – складає половину українського експорту до країн Африки: 2 млрд. 862 млн. дол. США (збільшення на 5,3 %).