25.08.2015

24 серпня о 16:00 до Дня Незалежності України в Національній опері відбудеться мистецький захід «Європейська симфонія – Українській Незалежності» у виконанні симфонічного оркестру I, CULTURE ORCHESTRA. Співорганізаторами заходу є Міністерство культури України, Міністерство культури та національної спадщини Польщі, Інститут Адама Міцкевича та Польський інститут.

У Національній опері прозвучить Державний Гімн України, твори Миколи Лисенка, Сергія Прокоф’єва та Леоша Яначека.

Диригуватиме відомий український музикант Кирило Карабиць, художній керівник симфонічного оркестру I, CULTURE ORCHESTRA, «Диригент року» за версією британського Королівського філармонічного товариства (2013), шеф-диригент Бортмундського симфонічного оркестру.

Солістка оркестру є грузинська скрипалька Ліза Батіашвілі – одна з найбільш відомих та визнаних музиканток світу. Яка співпрацює з Берлінським філармонійним оркестром, Саксонською державною капелою, Берлінською державною капелою, Симфонічним оркестром Баварського радіо, оркестром Консертгебау, Камерним оркестром Європи та іншими добре відомими у всьому світі оркестрами.

Крім того, 24 серпня починаючи з 21:00 на Майдані Незалежності звучатимуть твори Миколи Лисенка, Олександра Мосолова, Авета Тертеряна, Ігора Лободи, Антоніна Дворжака, Сулхана Цинцадзе та гімн Європейського Союзу «Ода до радості» Людвіга ван Бетховена.

Симфонічний оркестр I, CULTURE ORCHESTRA — це 95 молодих найталановитіших музикантів з України, Польщі, Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Молдови та Грузії.

Місією оркестру є підтримка діалогу та поглиблення взаємозв’язків між Європейським Союзом та країнами Східного партнерства шляхом спільної музичної діяльності. Репетиції, концертні турне та виступи вчать молодих музикантів долати упередженість і будувати суспільство, засноване на взаємній довірі та повазі.

Контакти для ЗМІ (з питань акредитації, організації інтерв’ю та додаткової інформації щодо I, CULTURE Orchestra в Україні): Вікторія Макеєнко +38(050) 908 08 34 makeenko@keycommunications.ua