27.08.2015

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський доручив відповідальним держорганам розглянути можливість спрощення процедури оформлення у вітчизняних портах суден і вантажів, що прямують з Білорусі територією України транзитом у міжнародному сполученні.

Відповідне доручення надано Міністерству інфраструктури, Міністерству фінансів, Міністерству закордонних справ, Державній фіскальній службі, Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Зокрема, йдеться про скорочення тривалості оформлення вантажів та зниження вартості в обмін на забезпечення білоруською стороною збільшення обсягів вантажопотоку.

Зазначене питання порушувалося під час зустрічі Президента України Петра Порошенка із Міністром закордонних справ Республіки Білорусь Володимиром Макеєм, що відбулася 12 серпня цього року.

«Вважаю, що цей крок абсолютно правильний. Це зміцнить наші економічні відносини та сприятиме подальшій співпраці двох держав у рамках розвитку транспортного коридору «Балтійське море – Чорне море, – зазначив з цього приводу Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський. – Я також дав доручення Міністру інфраструктури розглянути можливість спрощення, в цілому, процедури оформлення вантажів в морських портах, що має сприяти збільшенню привабливості України як транзитної держави, а відповідно і надходжень до державного бюджету за рахунок зростання кількості вантажоперевезень».