28.08.2015

У коментарі кримськотатарському інформаційному агентству «QHA» радник Міністра інформаційної політики України Сергій Костинський заявив про те, що МІП перевірить діяльність російського державного телеканалу «Міллет» та радіостанції «Ветан Седаси», мовлення яких відбуватиметься кримськотатарською мовою.

За словами Сергія Костинського, «питання про правомірність мовлення подібних ЗМІ на території України буде внесено в порядок денний засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення та радіомовлення», що діє при Міністерстві інформаційної політики України».

Радник Міністра розповів, що потребує вивчення те, яку матеріально-технічну базу використовують «Міллет» та «Ветан седаси» і на яких частотах вони будуть мовити в окупованому Криму. Він також наполягає на вивченні питання, чи є правомірним комерційне співробітництво між російськими державними підприємствами, що працюють на окупованій території, із європейськими компаніями, та чи відповідає контент таких ЗМІ нормам європейського законодавства.

Сергій Костинський заявив, що МІП готує сигнального листа до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України. «Це може спричинити заборону на включення телеканалу в пакети українських операторів кабельного ТБ, якщо будуть виявлені порушення українського законодавства», – сказав він.

Нагадаємо, що так званий голова «Держкомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Республіки Крим» Заур Смірнов заявив про те, що державні російські ЗМІ – телеканал «Міллет» і радіостанція «Ветан седаси» - будуть мовити не тільки в Криму, але й на території України.