28.08.2015

У Міністерстві соціальної політики України відбулося засідання наглядової ради Українського фонду соціальних інвестицій. Головував Міністр соцполітики, голова наглядової ради Фонду Павло Розенко.

З питань порядку денного доповідав виконавчий директор Фонду Віктор Мірошниченко. Було розглянуто і взято до відома звіт про діяльність УФСІ за 2014 рік, ухвалено план діяльності і бюджет на 2015 рік. Члени наглядової ради затвердили перелік мікропроектів за проектом «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», II фаза в Києві і Львові. Також були затверджені зміни до регламенту діяльності УФСІ, результати фінансового аудиту роботи Фонду у 2014 році та ухвалені інші рішення.

Минулого року діяльність УФСІ була зосереджена на реалізації двох грантових проектів – «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» у Кіровоградській, Вінницькій і Львівській областях та «Підтримка спільної ініціативи зі співробітництва в Криму». Метою першого проекту є довгостроковий соціальний розвиток віддалених від адміністративних центрів громад низки областей країни. У свою чергу, другий проект було згорнуто через форс-мажорні причини.

Планом діяльності Фонду на 2015 рік передбачено спільну з Мінсоцполітики реалізацію мікропроектів у рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» у Кіровоградській, Вінницькій і Львівській областях (грант Уряду Німеччини через німецький банк розвитку KfW, терміни впровадження – 2013-2016 рр.), друга фаза проекту у Києві та Львові (терміни впровадження – 2013-2017 рр.), перша фаза проекту у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях (2015-2018 рр.).

Зокрема, у Києві і Львові пропонується до впровадження 31 мікропроект (29 дитячих садків у Києві, дитячий садок і гуртожиток для тимчасово переміщених осіб у Львові). У дитсадках буде проведено капітальні ремонти приміщень, замінено комунікації, вікна тощо. Це дасть змогу відновити роботу 83 груп у дитячих навчальних закладах, у яких буде створено майже 3 тис. додаткових місць.

Окрім того, у Львові буде створено умови для проживання внутрішніх переселенців. Житлом для переселенців опікуватиметься Фонд і в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях.

Також на 2015-2020 рр. запланована спільна з Міністерством соцполітики реалізація проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку.